Rəqqasə-aktrisa Oksana Rəsulova Batumidə istirahəti zamanı ailəsi ilə yaşadığı problemlərdən danışıb.
Sənətçi bu barədə sosial şəbəkədə paylaşım edib. O, Batumidə qaldığı "Orbit" otellər şəbəkəsindəki vəziyyətdən narazı qaldığını bildirib.
Onun sözlərinə görə, oteldə təmizlik, ətraf ərazidəki zibil və natəmizlik, havalandırma sistemi, səs izolyasiyası, eləcə də otaqlarda və eyvanlarda məxfiliklə bağlı problemlər yaşanıb.
Oksana qeyd edib ki, bir gecə saat 2 radələrində binada həyəcan siqnalı işə düşüb və sakinlərdən binanı tərk etmək tələb olunub. Ailəsi 39-cu mərtəbədə qaldığı üçün onlar pilləkənlərlə aşağı enməli olublar.
Sənətçi daha sonra oğlu ilə birlikdə infeksiyaya yoluxduğunu açıqlayıb:
"Səhər saatlarında çimərlikdə o qədər çirk və natəmizlik görürsən ki, insan həqiqətən dəhşətə gəlir. Ətrafda çoxlu sahibsiz itlər də var. Belə bir şəraitdə, xüsusilə immunitet zəifdirsə, hər hansı infeksiyaya yoluxmaq çox asandır.
Təəssüf ki, biz də bağırsaq infeksiyasına yoluxduq - mən və oğlum Osman. Nəticədə Batumidə xəstəxanaya yerləşdirildik. Burada bir məqamı xüsusilə qeyd etmək istəyirəm. Azərbaycanda etdirdiyimiz səyahət sığortası çox operativ şəkildə işlədi. Xəstəxanada ilkin olaraq kiçik bir məbləğ ödədik, qalan bütün müalicə xərclərini isə sığorta şirkəti tam şəkildə qarşıladı. Biz xəstəxanada 3 gün qaldıq"./Axşam.az

Dancer-actress Oksana Rasulova spoke about the problems she experienced with her family during her vacation in Batumi.
The artist shared this on social media. She expressed dissatisfaction with the situation at the "Orbit" hotel chain where she was staying in Batumi.
According to her, there were problems at the hotel related to cleanliness, garbage and untidiness in the surrounding area, the ventilation system, sound insulation, as well as privacy in the rooms and balconies.
Oksana noted that one night around 2 a.m., a fire alarm went off in the building and residents were asked to evacuate. Since her family was staying on the 39th floor, they had to go down the stairs.
The artist later revealed that she and her son contracted an infection:
"In the early morning hours at the beach, you see so much filth and untidiness that one is truly horrified. There are also many stray dogs around. In such conditions, especially if one's immunity is weak, it is very easy to contract any infection.
Unfortunately, we contracted a gastrointestinal infection – me and my son Osman. As a result, we were hospitalized in Batumi. I want to particularly note one point here. The travel insurance we purchased in Azerbaijan worked very efficiently. Initially, we paid a small amount in the hospital; the insurance company covered all other medical expenses in full. We stayed in the hospital for 3 days." /Axşam.az