MTK sədrinin evinə hücum etdilər
Moskvadakı "Dom v sosnovoy roşşe" yaşayış kompleksinin sakinləri doqquz il MTK sədri olmuş 50 yaşlı Yekaterina (soyadı dəqiqləşdirilir) evdən çıxarmaq məqsədilə ona qarşı fiziki və psixoloji təzyiq kampaniyası həyata keçiriblər.
Medianews.az SHOT teleqram kanalına istinadən xəbər verir ki, münaqişə həmin vəzifəni başqa bir şəxsin tutmaq istəməsi ilə başlayıb və bundan sonra qadına qarşı sistemli təqiblər tətbiq olunub. Yekaterinaya liftlərdən istifadə etmək qadağan edilib, mənzilinin qapısına ayaqla vurulur və o, mütəmadi təhqirlərə məruz qalır.
Son üç il ərzində qadın İqtisadi Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinin yoxlamaları da daxil olmaqla müxtəlif yoxlamalarla üz-üzə qalıb.
Yekaterinanın sözlərinə görə, heç bir pozuntu aşkar olunmasa da, sənədlər saxtalaşdırılaraq o, vəzifəsindən kənarlaşdırılıb və indi müxtəlif yollarla evdən qovulmağa çalışılır.
Zirzəmidəki anbarının kilidinin dəyişdirildiyini bildirən qadın, idarəçi tərəfindən təhqir edildiyini, telefonunun əlindən alındığını və şəriki tərəfindən əllərinin burulduğunu qeyd edib. Zərərçəkən polisə müraciət etsə də, hələ də nəticə yoxdur və telefonu özünə qaytarılmayıb.
Yeni MTK sədri Anna İvanovna isə açıqlamasında həmin soyadı eşitdiyini desə də, baş verənləri şərh etməkdən imtina edib.//musavat.com

Жители жилого комплекса «Дом в сосновой роще» в Москве организовали кампанию физического и психологического давления против 50-летней Екатерины (фамилия уточняется), которая была председателем МТК девять лет, с целью выселить её из дома.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на телеграм-канал SHOT, конфликт начался из-за желания другой личности занять данный пост, после чего в отношении женщины начались систематические преследования. Екатерине запретили пользоваться лифтами, по двери её квартиры стучат ногами, и она постоянно подвергается оскорблениям.
За последние три года женщина столкнулась с различными проверками, включая проверки Управления по борьбе с экономическими преступлениями.
По словам Екатерины, несмотря на то, что нарушений не было выявлено, документы были подделаны, она была отстранена от должности, и теперь различными способами пытаются выселить её из квартиры.
Сообщая о том, что в подвале её кладовки был заменён замок, женщина отметила, что была оскорблена управляющим, у неё отобрали телефон, а также её руку скрутили её партнёр. Хотя пострадавшая обратилась в полицию, результата пока нет, а телефон ей не вернули.
Новый председатель МТК Анна Ивановна в своём заявлении сказала, что слышала эту фамилию, но отказалась комментировать происходящее.