MTK sədrinin evinə hücum etdilər
Moskvadakı "Dom v sosnovoy roşşe" yaşayış kompleksinin sakinləri doqquz il MTK sədri olmuş 50 yaşlı Yekaterina (soyadı dəqiqləşdirilir) evdən çıxarmaq məqsədilə ona qarşı fiziki və psixoloji təzyiq kampaniyası həyata keçiriblər.
Medianews.az SHOT teleqram kanalına istinadən xəbər verir ki, münaqişə həmin vəzifəni başqa bir şəxsin tutmaq istəməsi ilə başlayıb və bundan sonra qadına qarşı sistemli təqiblər tətbiq olunub. Yekaterinaya liftlərdən istifadə etmək qadağan edilib, mənzilinin qapısına ayaqla vurulur və o, mütəmadi təhqirlərə məruz qalır.
Son üç il ərzində qadın İqtisadi Cinayətkarlıqla Mübarizə İdarəsinin yoxlamaları da daxil olmaqla müxtəlif yoxlamalarla üz-üzə qalıb.
Yekaterinanın sözlərinə görə, heç bir pozuntu aşkar olunmasa da, sənədlər saxtalaşdırılaraq o, vəzifəsindən kənarlaşdırılıb və indi müxtəlif yollarla evdən qovulmağa çalışılır.
Zirzəmidəki anbarının kilidinin dəyişdirildiyini bildirən qadın, idarəçi tərəfindən təhqir edildiyini, telefonunun əlindən alındığını və şəriki tərəfindən əllərinin burulduğunu qeyd edib. Zərərçəkən polisə müraciət etsə də, hələ də nəticə yoxdur və telefonu özünə qaytarılmayıb.
Yeni MTK sədri Anna İvanovna isə açıqlamasında həmin soyadı eşitdiyini desə də, baş verənləri şərh etməkdən imtina edib.//musavat.com

The residents of the "Dom v sosnovoy roşşe" residential complex in Moscow have launched a physical and psychological pressure campaign against 50-year-old Yekaterina (surname being verified), who was the chairman of the housing cooperative (MTK) for nine years, in order to force her out of the house.
According to Medianews.az citing the SHOT Telegram channel, the conflict began with someone else wanting to take over the position, after which systematic persecution was applied against the woman. Yekaterina was prohibited from using the elevators, her apartment door was kicked, and she was regularly subjected to insults.
Over the last three years, the woman has faced various inspections, including checks by the Economic Crime Department.
According to Yekaterina, although no violations were found, documents were forged, she was removed from her position, and now various methods are being used to evict her from the house.
The woman stated that the lock of her basement storage was changed, she was insulted by the manager, her phone was taken from her, and her hands were twisted by her partner. Despite filing a police complaint, there has been no result yet, and her phone has not been returned to her.
The new chairman of the housing cooperative, Anna Ivanovna, said in her statement that she has heard the surname but refused to comment on the incidents.