Məktəb qarşısında təhlükə yaradan sürücü cəzalandırıldı -
Sabunçu rayonunun Zabrat qəsəbəsində yerləşən 75 nömrəli tam orta məktəbin qarşısında təhlükəli hərəkətlər edən sürücü ilə bağlı araşdırma aparılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Bakı Şəhər Dövlət Yol Polisi İdarəsi bildirib ki, videogörüntü əsasında sürücünün şəxsiyyəti müəyyən edilib və onun barəsində qanunamüvafiq tədbir görülüb.
Xatırladaq ki, görüntülərdə 10-VP-389 dövlət qeydiyyat nişanlı “Mercedes-Benz” markalı avtomobilin sürücüsünün küçə şəraitinə uyğun olmayan yüksək sürətlə hərəkət edərək döngəyə daxil olması, əyləcləməyə baxmayaraq idarəetməni itirməsi və yol kənarında dayanan velosipedi vurması əks olunurdu. Hadisə zamanı ərazidə çoxlu sayda uşağın olması isə ictimai narahatlığa səbəb olmuşdu.//patrul.az

В Забратском поселке Сабунчинского района проведено расследование по поводу водителя, совершавшего опасные действия перед средней школой №75.
Medianews.az сообщает, что Управление государственной дорожной полиции города Баку заявило, что по видеозаписи была установлена личность водителя, и в отношении него были приняты меры согласно закону.
Напомним, что на видеозаписи запечатлено, как водитель автомобиля марки «Mercedes-Benz» с государственным регистрационным номером 10-VP-389 движется по улице на высокой скорости, несоответствующей условиям улицы, входит в поворот, несмотря на нажатие тормоза теряет управление и сбивает велосипед, стоящий у обочины. Наличие большого количества детей в этом районе во время инцидента вызвало общественное беспокойство.//patrul.az