Köçəryanın toxunulmazlığı
Ermənistan Mərkəzi Seçki Komissiyası Baş Prokurorluğun müxalifət bloku olan "Ermənistan"ın rəhbəri və ölkənin keçmiş prezidenti, parlament seçkilərində namizəd Robert Köçəryanın toxunulmazlığının ləğv edilməsi və onun məsuliyyətə cəlb edilməsi barədə tələbini təmin edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan mediası məlumat yayıb.
"Mərkəzi Seçki Komissiyası Robert Köçəryanın toxunulmazlığından məhrum edilməsinə və cinayət təqibinin başlanmasına razılıq verib. İş 2004-cü ildən 2009-cu ilə qədər olan dövrə, vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə və çirkli pulların yuyulmasına aiddir", - deyə Köçəryanın vəkili jurnalistlərə bildirib.

Центральная избирательная комиссия Армении удовлетворила требование Генеральной прокуратуры об снятии неприкосновенности с руководителя оппозиционного блока "Армения" и бывшего президента страны, кандидата в парламент Роберта Кочаряна и привлечении его к ответственности.
Medianews.az сообщает, что об этом проинформировали армянские СМИ.
"Центральная избирательная комиссия согласилась на лишение Роберта Кочаряна неприкосновенности и начало уголовного преследования. Дело касается периода с 2004 по 2009 год, злоупотребления служебными полномочиями и отмывания грязных денег", - заявил журналистам адвокат Кочаряна.