Köçəryanın toxunulmazlığı
Ermənistan Mərkəzi Seçki Komissiyası Baş Prokurorluğun müxalifət bloku olan "Ermənistan"ın rəhbəri və ölkənin keçmiş prezidenti, parlament seçkilərində namizəd Robert Köçəryanın toxunulmazlığının ləğv edilməsi və onun məsuliyyətə cəlb edilməsi barədə tələbini təmin edib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Ermənistan mediası məlumat yayıb.
"Mərkəzi Seçki Komissiyası Robert Köçəryanın toxunulmazlığından məhrum edilməsinə və cinayət təqibinin başlanmasına razılıq verib. İş 2004-cü ildən 2009-cu ilə qədər olan dövrə, vəzifə səlahiyyətlərindən sui-istifadə və çirkli pulların yuyulmasına aiddir", - deyə Köçəryanın vəkili jurnalistlərə bildirib.

The Central Election Commission of Armenia has approved the Prosecutor General's Office's request to lift the immunity of Robert Kocharyan, the leader of the opposition bloc "Armenia" and the former president of the country, who is a candidate in the parliamentary elections, and to hold him accountable.
Medianews.az reports that Armenian media has released information about this.
"The Central Election Commission has agreed to revoke Robert Kocharyan's immunity and to initiate criminal prosecution. The case pertains to the period from 2004 to 2009, involving abuse of official powers and money laundering," Kocharyan's lawyer told journalists.