İki fransız diplomat İran təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən "son dərəcə ciddi hədə-qorxu aktına" məruz qalıb.
Medianews.az "The Times of Israel" qəzetinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Fransanın xarici işlər naziri Jan-Noel Barro bildirib.
Nazirin sözlərinə görə, bir gün əvvəl fransız diplomatlar əsassız olaraq bir neçə saat saxlanılıb və dindiriliblər: "İran hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları onlara qarşı kobud rəftar edib, diplomatlardan biri hətta fiziki zorakılığa məruz qalıb. Dindirmədən sonra onlar Fransa səfirliyinə qayıdıblar".

Two French diplomats were subjected to an "extremely serious intimidation act" by the Iranian security forces.
Medianews.az, citing "The Times of Israel" newspaper, reports that this was stated by France's Minister of Foreign Affairs Jean-Yves Le Drian.
According to the minister, one day earlier the French diplomats were unjustly detained and interrogated for several hours: "Officers of the Iranian law enforcement treated them harshly, and one of the diplomats was even subjected to physical violence. After the interrogation, they returned to the French embassy."