İki fransız diplomat İran təhlükəsizlik qüvvələri tərəfindən "son dərəcə ciddi hədə-qorxu aktına" məruz qalıb.
Medianews.az "The Times of Israel" qəzetinə istinadən xəbər verir ki, bu barədə Fransanın xarici işlər naziri Jan-Noel Barro bildirib.
Nazirin sözlərinə görə, bir gün əvvəl fransız diplomatlar əsassız olaraq bir neçə saat saxlanılıb və dindiriliblər: "İran hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları onlara qarşı kobud rəftar edib, diplomatlardan biri hətta fiziki zorakılığa məruz qalıb. Dindirmədən sonra onlar Fransa səfirliyinə qayıdıblar".

Два французских дипломата подверглись «чрезвычайно серьезному акту запугивания» со стороны иранских сил безопасности.
Об этом сообщил министр иностранных дел Франции Жан-Ноэль Барро, со ссылкой на газету "The Times of Israel", передает Medianews.az.
По словам министра, днем ранее французские дипломаты были необоснованно задержаны и допрошены в течение нескольких часов: «Сотрудники иранских правоохранительных органов обращались с ними грубо, один из дипломатов даже подвергся физическому насилию. После допроса они вернулись в посольство Франции».