İkardinin "Qalatasaray"dan tələbi bilindi:
Argentinalı hücumçu Mauro İkardi ilə "Qalatasaray" arasında yeni müqavilə danışıqları hələ də yekunlaşmayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, müqavilə müddəti iyunun 30-da başa çatan və hazırda azad agent statusunda olan 33 yaşlı futbolçuya İstanbul təmsilçisi tərəfindən illik 5 milyon avro maaşla 1+1 illik yeni müqavilə təklif olunub. Lakin Mauro İkardi bu təkliflə razılaşmayıb.
Bildirilir ki, təcrübəli hücumçu klubdan 2 illik müqavilə və mövsümə görə 7 milyon avro əməkhaqqı istəyir.
Məsələnin həlli üçün futbolçunun meneceri Elio Pinonun yaxın günlərdə "Qalatasaray"ın prezidenti Dursun Özbəklə görüşü planlaşdırılır. Tərəflərin həmin görüşdə ortaq məxrəcə gəlməyə çalışacağı qeyd olunur.
Hazırda danışıqlar davam edir və Mauro İkardinin karyerasını "Qalatasaray"da davam etdirib-etdirməyəcəyi keçiriləcək görüşdən sonra müəyyənləşəcək.//Milli.Az

Между аргентинским нападающим Мауро Икарди и "Галатасараем" переговоры о новом контракте пока не завершены.
Как сообщает Medianews.az, истекающий 30 июня контракт и сейчас статус свободного агента имеет 33-летний футболист, которому представитель из Стамбула предложил новый контракт на 1+1 года с годовой зарплатой в 5 миллионов евро. Однако Мауро Икарди не согласился с этим предложением.
Сообщается, что опытный нападающий требует от клуба двухлетний контракт и зарплату в 7 миллионов евро за сезон.
Для решения вопроса планируется в ближайшие дни встреча агента футболиста Элио Пинона с президентом "Галатасарая" Дурсуном Озбеком. Отмечается, что стороны на этой встрече постараются достичь взаимопонимания.
В настоящее время переговоры продолжаются, и решающей станет встреча, после которой станет ясно, продолжит ли Мауро Икарди карьеру в "Галатасарае".//Milli.Az