İkardinin "Qalatasaray"dan tələbi bilindi:
Argentinalı hücumçu Mauro İkardi ilə "Qalatasaray" arasında yeni müqavilə danışıqları hələ də yekunlaşmayıb.
Medianews.az xəbər verir ki, müqavilə müddəti iyunun 30-da başa çatan və hazırda azad agent statusunda olan 33 yaşlı futbolçuya İstanbul təmsilçisi tərəfindən illik 5 milyon avro maaşla 1+1 illik yeni müqavilə təklif olunub. Lakin Mauro İkardi bu təkliflə razılaşmayıb.
Bildirilir ki, təcrübəli hücumçu klubdan 2 illik müqavilə və mövsümə görə 7 milyon avro əməkhaqqı istəyir.
Məsələnin həlli üçün futbolçunun meneceri Elio Pinonun yaxın günlərdə "Qalatasaray"ın prezidenti Dursun Özbəklə görüşü planlaşdırılır. Tərəflərin həmin görüşdə ortaq məxrəcə gəlməyə çalışacağı qeyd olunur.
Hazırda danışıqlar davam edir və Mauro İkardinin karyerasını "Qalatasaray"da davam etdirib-etdirməyəcəyi keçiriləcək görüşdən sonra müəyyənləşəcək.//Milli.Az

New contract negotiations between Argentine forward Mauro Icardi and "Galatasaray" have not yet been concluded.
According to Medianews.az, the current contract, which expires on June 30, and the 33-year-old player who is currently a free agent, has been offered a new 1+1 year contract by the Istanbul representative with an annual salary of 5 million euros. However, Mauro Icardi did not agree to this offer.
It is reported that the experienced forward is asking the club for a 2-year contract and a salary of 7 million euros per season.
To resolve the issue, a meeting between the player's agent Elio Pinon and "Galatasaray" president Dursun Özbek is planned in the coming days. It is noted that both parties will try to reach a common ground during this meeting.
Currently, negotiations are ongoing, and whether Mauro Icardi will continue his career at "Galatasaray" will be determined after the upcoming meeting.//Milli.Az