Fatih Terim və Şenol Günəşə -
Türkiyə milli futbol komandasının Kosovonu 1:0 hesabı ilə məğlub edərək 24 ildən sonra Dünya Kubokuna vəsiqə qazandığı tarixi qarşılaşmadan sonra kapitan Hakan Çalhanoğlu diqqətçəkən açıqlamalar verib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, qələbədən sonra çıxış edən təcrübəli yarımmüdafiəçi milli komandanın keçmiş baş məşqçiləri Fatih Terim və Şenol Günəşə xüsusi müraciət edib.
Kapitan matçdan əvvəl də 2002-ci ildə DÇ-də üçüncü yeri tutan əfsanəvi heyəti yad etdiyini və onların bu uğurun bir parçası olmasını istədiyini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, bu çağırış yalnız keçmiş futbolçulara deyil, həm də milli komandanın tarixində mühüm rolu olan məşqçilərə ünvanlanıb.
“Sadəcə hisslərimi bölüşmək istədim. Təkcə oyunçular deyil, məşqçilərimiz də – Fatih Terim və Şenol Günəş. Onların gəlib bizi dəstəkləməsini istəyirəm. Onların təcrübəsi bizim üçün çox vacibdir. Ümid edirəm ki, aramızda olacaqlar”, - Çalhanoğlu qeyd edib.
O, çıxışından sonra DÇ vəsiqəni simvolizə edən biletlə mətbuat qarşısına çıxaraq bu tarixi anı əbədiləşdirib.

Капитан сборной Турции по футболу Хакан Чалханоглу дал яркие заявления после исторического матча, в котором команда обыграла Косово со счетом 1:0 и впервые за 24 года вышла на Чемпионат мира.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo», опытный полузащитник национальной команды после победы обратился с особым посланием к бывшим главным тренерам сборной Фатиху Териму и Шенолу Гюнешу.
Капитан отметил, что перед матчем он вспомнил легендарный состав, занявший третье место на ЧМ в 2002 году, и хотел, чтобы они стали частью этого успеха.
По его словам, этот вызов адресован не только бывшим футболистам, но и тренерам, которые сыграли важную роль в истории национальной команды.
«Я просто хотел поделиться своими чувствами. Не только игроки, но и наши тренеры – Фатих Терим и Шенол Гюнеш. Я хочу, чтобы они пришли и поддержали нас. Их опыт очень важен для нас. Надеюсь, они будут с нами», – отметил Чалханоглу.
После своего выступления он вышел перед прессой с билетом, символизирующим путевку на ЧМ, запечатлев этот исторический момент.