Fatih Terim və Şenol Günəşə -
Türkiyə milli futbol komandasının Kosovonu 1:0 hesabı ilə məğlub edərək 24 ildən sonra Dünya Kubokuna vəsiqə qazandığı tarixi qarşılaşmadan sonra kapitan Hakan Çalhanoğlu diqqətçəkən açıqlamalar verib.
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadən xəbər verir ki, qələbədən sonra çıxış edən təcrübəli yarımmüdafiəçi milli komandanın keçmiş baş məşqçiləri Fatih Terim və Şenol Günəşə xüsusi müraciət edib.
Kapitan matçdan əvvəl də 2002-ci ildə DÇ-də üçüncü yeri tutan əfsanəvi heyəti yad etdiyini və onların bu uğurun bir parçası olmasını istədiyini vurğulayıb.
Onun sözlərinə görə, bu çağırış yalnız keçmiş futbolçulara deyil, həm də milli komandanın tarixində mühüm rolu olan məşqçilərə ünvanlanıb.
“Sadəcə hisslərimi bölüşmək istədim. Təkcə oyunçular deyil, məşqçilərimiz də – Fatih Terim və Şenol Günəş. Onların gəlib bizi dəstəkləməsini istəyirəm. Onların təcrübəsi bizim üçün çox vacibdir. Ümid edirəm ki, aramızda olacaqlar”, - Çalhanoğlu qeyd edib.
O, çıxışından sonra DÇ vəsiqəni simvolizə edən biletlə mətbuat qarşısına çıxaraq bu tarixi anı əbədiləşdirib.

After the historic match in which the Turkish national football team defeated Kosovo 1-0 and qualified for the World Cup after 24 years, captain Hakan Çalhanoğlu made striking statements.
According to Medianews.az citing "Qafqazinfo," the experienced midfielder spoke after the victory and made a special appeal to the former head coaches of the national team, Fatih Terim and Şenol Güneş.
The captain emphasized that before the match, he remembered the legendary squad that took third place in the 2002 World Cup and wanted them to be part of this success.
According to him, this call was addressed not only to former players but also to the coaches who played an important role in the history of the national team.
"I just wanted to share my feelings. Not only the players but also our coaches – Fatih Terim and Şenol Güneş. I want them to come and support us. Their experience is very important for us. I hope they will be among us," Çalhanoğlu stated.
After his speech, he appeared before the press with a ticket symbolizing the World Cup qualification, immortalizing this historic moment.