Əməkdar artist Elza Seyidcahan Milli Yaylaq Festivalının açılış mərasimində həssas qrupdan olan uşaqlarla birlikdə səhnəyə çıxaraq duyğusal anlar yaşadıb.
Medianews.az xəbər verir ki, sənətçi uşaqlarla birlikdə məşhur "Dəniz kimi" mahnısını ifa edib. Çıxış inklüziv cəmiyyətin təşviqi, bərabərlik və həmrəylik mesajı ilə yadda qalıb.
Festival iştirakçıları tərəfindən alqışlarla qarşılanan çıxış tədbirin ən təsirli məqamlarından biri kimi dəyərləndirilib.
Qeyd edək ki, sözügedən çıxış "Ümidlə Gəl" Xeyriyyə Layihəsi və Inclusive Organization Companynin təşkilati dəstəyi ilə həyata keçirilən inklüziv fəaliyyətlər çərçivəsində baş tutub. Bu təşəbbüs həssas qrupdan olan uşaqların cəmiyyətə inteqrasiyasına və onların ictimai həyatda fəal iştirakına dəstək məqsədi daşıyır.

Заслуженная артистка Элза Сейидджахан на церемонии открытия Национального фестиваля Яйлаг вышла на сцену вместе с детьми из уязвимой группы и пережила эмоциональные моменты.
Medianews.az сообщает, что артист исполнила с детьми известную песню "Как море". Выступление запомнилось посланием о продвижении инклюзивного общества, равенства и солидарности.
Выступление, встреченное аплодисментами участников фестиваля, было оценено как один из самых трогательных моментов мероприятия.
Отметим, что упомянутое выступление прошло в рамках инклюзивных мероприятий, реализованных при организационной поддержке Благотворительного проекта "С надеждой" и Inclusive Organization Company. Эта инициатива направлена на интеграцию детей из уязвимой группы в общество и поддержку их активного участия в общественной жизни.