Dünən keçirilən imtahanların
24 may 2026-cı il tarixində keçirilmiş II və III ixtisas qrupları üzrə qəbul imtahanında istifadə olunan test tapşırıqlarının izahı və düzgün cavabları elan edilib.
Bildirilib ki, imtahanda iştirak edənlər, həmçinin valideynlər, müəllimlər, ekspertlər bütün test tapşırıqlarının izahını (II ixtisas qrupu, III ixtisas qrupu), eləcə də qapalı və kodlaşdırıla bilən açıq tipli tapşırıqların düzgün cavablarını müvafiq hiperkeçidlərdən əldə edə bilərlər.
İmtahanlarda istifadə olunan yazılı cavab tələb edən açıq tipli tapşırıqların yoxlanılması vaxt tələb etdiyindən nəticələrin 3 həftədən sonra elan olunması nəzərdə tutulur.

The explanation and correct answers of the test tasks used in the admission exam for II and III specialty groups held on May 24, 2026, have been announced.
Medianews.az reports that the State Examination Center has released information on this matter.
It was stated that participants in the exam, as well as parents, teachers, and experts, can obtain explanations of all test tasks (II specialty group, III specialty group), as well as the correct answers of closed and codable open-ended tasks from the respective hyperlinks.
Since checking the written open-ended tasks that require written answers used in the exams takes time, the results are expected to be announced after 3 weeks.