İranın Sirik limanına endirilən zərbələr səbəbindən
İranın cənubundakı strateji Sirik limanına endirilən zərbələr nəticəsində dörd nəfər yaralanıb, dəniz infrastrukturuna əhəmiyyətli dərəcədə ziyan dəyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Al Jazeera" şərqi Hörmüzqan əyalətinin limanlar və dəniz işləri idarəsinin rəhbəri Həmidrza Məhəmmədhüseyni Təxtiyə istinadən məlumat yayıb.
Onun sözlərinə görə, bir nəfər ağır yaralanıb və Minabdakı xəstəxanaya təxliyə edilib, digər üç nəfərə isə hadisə yerində tibbi yardım göstərilib.
O qeyd edib ki, liman iki dəfə hücuma məruz qalıb, nəticədə obyektin əsas körpülərindən biri ciddi şəkildə zədələnib. Həmçinin yerli kommersiya gəmiləri və yaxınlıqda yerləşən telekommunikasiya qüllələri də zədələnib.

Four people were injured as a result of strikes on the strategic Sirik port in southern Iran, causing significant damage to maritime infrastructure.
Medianews.az reports that "Al Jazeera" cited Hamidreza Mohammad Hoseini Takhti, head of the ports and maritime affairs department of Hormozgan province, as the source of this information.
According to him, one person was seriously injured and evacuated to a hospital in Minab, while the other three received medical assistance on site.
He noted that the port was attacked twice, resulting in serious damage to one of the main bridges of the facility. Local commercial vessels and nearby telecommunications towers were also damaged.