İranın Sirik limanına endirilən zərbələr səbəbindən
İranın cənubundakı strateji Sirik limanına endirilən zərbələr nəticəsində dörd nəfər yaralanıb, dəniz infrastrukturuna əhəmiyyətli dərəcədə ziyan dəyib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Al Jazeera" şərqi Hörmüzqan əyalətinin limanlar və dəniz işləri idarəsinin rəhbəri Həmidrza Məhəmmədhüseyni Təxtiyə istinadən məlumat yayıb.
Onun sözlərinə görə, bir nəfər ağır yaralanıb və Minabdakı xəstəxanaya təxliyə edilib, digər üç nəfərə isə hadisə yerində tibbi yardım göstərilib.
O qeyd edib ki, liman iki dəfə hücuma məruz qalıb, nəticədə obyektin əsas körpülərindən biri ciddi şəkildə zədələnib. Həmçinin yerli kommersiya gəmiləri və yaxınlıqda yerləşən telekommunikasiya qüllələri də zədələnib.

В результате ударов, нанесенных по стратегическому порту Сирик на юге Ирана, четыре человека получили ранения, значительный ущерб был нанесен морской инфраструктуре.
Как сообщает Medianews.az со ссылкой на "Al Jazeera", об этом сообщил Хамидреза Мохаммедхусейни Тахти, руководитель управления портов и морских дел восточной провинции Хормозган.
По его словам, один человек получил тяжёлые ранения и был эвакуирован в больницу в Минабе, другим трем была оказана медицинская помощь на месте происшествия.
Он отметил, что порт подвергся двум атакам, в результате чего одна из основных пристаней объекта была серьёзно повреждена. Также были повреждены местные коммерческие суда и расположенные рядом телекоммуникационные вышки.