Bakıda qətlin təfərrüatı:
Bu gün Bakının Sabunçu rayonunun Ramana qəsəbəsində baş vermiş qətl hadisəsinin bəzi detalları məlum olub. İlkin ehtimala görə, qəsəbə sakini, 1985-ci il təvəllüdlü Coşqun Nurəddin oğlu Bağırov yaşadığı evdə həyat yoldaşı Nübar Bağırovanı xüsusi amansızlıqla qətlə yetirdikdən sonra özünü də öldürüb.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisədən əvvəl ailədə ciddi gərginlik yaşanıb. Qonşuların iddiasına əsasən, Coşqun Bağırov təxminən bir ay əvvəl cəzaçəkmə müəssisəsindən azadlığa buraxılıb. Bu müddətdə ailənin dolanışığını Nübar Bağırova təmin edib. O, marketdə satıcı işləyərək iki azyaşlı qızını böyüdüb.
İddialara görə, hadisədən bir qədər əvvəl Nübar Bağırova həyat yoldaşına ondan boşanmaq istədiyini bildirib. Bundan sonra ər-arvad arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı Coşqun Bağırov həyat yoldaşına bıçaqla çoxsaylı zərbələr endirərək onu qətlə yetirib.
Daha sonra Coşqun Bağırovun özünü asaraq həyatına son qoyduğu bildirilir.
Hadisə yerinə gələn hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları evdə Coşqun Bağırovun asılmış, Nübar Bağırovanın isə bıçaqlanmış meyitini aşkar ediblər.

Сегодня стали известны некоторые детали убийства, произошедшего в поселке Рамана Сабунчинского района Баку. По предварительной версии, житель поселка, 1985 года рождения Джошгун Нуреддин оглы Багиров, после того как жестоко убил свою супругу Нюбар Багирову в их доме, покончил с собой.
Как сообщает Medianews.az, до инцидента в семье возникло серьезное напряжение. По словам соседей, Джошгун Багиров примерно месяц назад был освобожден из исправительного учреждения. В это время семейный бюджет обеспечивала Нюбар Багирова. Она работала продавцом в магазине и воспитывала двух малолетних дочерей.
По утверждениям, незадолго до инцидента Нюбар Багирова сообщила мужу о своем желании развестись. После этого между супругами возникла ссора. Во время ссоры Джошгун Багиров несколько раз ударил жену ножом, убив ее.
Позже сообщается, что Джошгун Багиров покончил с собой, повесившись.
Сотрудники правоохранительных органов, прибывшие на место происшествия, обнаружили в доме повешенного Джошгуна Багирова и тело Нюбар Багировой с ножевыми ранами.