Mərkəzi Çinin Xubey əyalətinin şərq hissəsində bazar ertəsi axşam saatlarında baş verən tufan və şiddətli külək nəticəsində səkkiz nəfər həlak olub, daha bir nəfər isə itkin düşüb.
Bu barədə "Sinxua" agentliyi məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ölkənin Xuanşi, Xuanqan, Eçjou və Syannin şəhərlərində güclü küləklə müşayiət olunan tufan qeydə alınıb. İki qəsəbədə küləyin sürəti 13 bala çatıb, bəzi yaşayış məntəqələrində isə tornado qeydə alınıb.
Yerli hakimiyyət orqanlarının məlumatına görə, hazırda fəlakət bölgəsində xilasetmə əməliyyatları davam etdirilir.
Bundan başqa, ölkənin şimal-qərb bölgəsində yerləşən Qansu əyalətində torpaq sürüşməsi baş verib. Bildirib ki, hadisə nəticəsində 16 nəfər dağıntılar altında qalıb. Hazırda hadisə yerində xilasedicilər, tibb işçiləri və hüquq-mühafizə orqanlarının əməkdaşları fəaliyyət göstərirlər. Yerli hakimiyyət orqanları fəlakət zonasında olan insanların təxliyəsini və təhlükəsiz yerlərə yerləşdirilməsini təmin ediblər./oxu.az

Eight people died and one person went missing as a result of a storm and strong winds that occurred on Monday evening in the eastern part of Hubei province in central China.
This was reported by the "Xinhua" agency.
It was stated that storms accompanied by strong winds were recorded in the cities of Xuanshi, Xuangan, Ezhou, and Xianning in the country. In two towns, wind speeds reached 13 on the scale, and tornadoes were recorded in some residential areas.
According to local authorities, rescue operations are currently ongoing in the disaster area.
In addition, a landslide occurred in Gansu province, located in the northwest region of the country. It was reported that 16 people were trapped under the rubble as a result of the incident. Currently, rescuers, medical workers, and law enforcement officers are active at the scene. Local authorities have ensured the evacuation and relocation of people in the disaster zone to safe places./oxu.az