Bildirilib ki, iyulun 7-si saat 9:00-a olan məlumatına əsasən ölkə ərazisinin əksər yerlərində arabir şimşək çaxır, yağış yağır. Yağıntılar ayrı-ayrı yerlərdə leysan xarakterlidir, Balakən-Şəki zonasının bəzi yerlərində isə güclü olub.
Düşən yağıntının miqdarı Balakəndə 111 (aylıq normanın 144%-i), Qaxda (Sarıbaş) 29, Şəkidə (Kişçay) 16, Zaqatala, Xaltanda 9, Göygöldə 6, Ağstafada 5, Gədəbəydə 4, Oğuz, Kəlbəcər, Daşkəsəndə 2, Naxçıvan, Şahbuz, Sədərək, Naftalan, Goranboy, Gəncə, Şəmkir, Tovuz, Qəbələ, Xızı, Quba, Qusar, Şahdağ, Bərdə, Yevlax, Lerik, Astara, Ağdam, Laçın, Qubadlı, Şuşa, Xankəndi, Xocalı, Füzulidə 1 mm-dir.

The actual weather as of 9:00 on July 7 has been announced.
It was noted that according to data as of 9:00 on July 7, thunder occasionally flashes and rain falls in most parts of the country. The precipitation in separate places has a downpour character, and in some parts of the Balakan-Sheki zone it was heavy.
The amount of rainfall is 111 mm in Balakan (144% of the monthly norm), 29 mm in Gakh (Saribash), 16 mm in Sheki (Kishchay), 9 mm in Zagatala and Khaltan, 6 mm in Goygol, 5 mm in Agstafa, 4 mm in Gadabay, 2 mm in Oghuz, Kalbajar, Dashkasan, and 1 mm in Nakhchivan, Shahbuz, Sadarak, Naftalan, Goranboy, Ganja, Shamkir, Tovuz, Gabala, Khizi, Guba, Gusar, Shahdagh, Barda, Yevlakh, Lerik, Astara, Agdam, Lachin, Qubadli, Shusha, Khankendi, Khojaly, Fuzuli.
Northwest wind is blowing in Baku and the Absheron peninsula, with the maximum wind speed reaching 16 m/s.