"DreamDoll Bri" Floridada atışmada öldü
"DreamDoll Bri" təxəllüsü ilə tanınan 21 yaşlı "TikTok" influenseri Brianna Conson Amerikanın Florida ştatında atışma nəticəsində həlak olub.
Medianews.az report-a istinadən xəbər verir ki,  insident iyulun 5-də səhər saatlarında Miramar şəhərində baş verib.
Telekanalın məlumatına görə, Conson "Lamborghini Urus" avtomobilinin sükanı arxasında olarkən, maşına ağ rəngli sedan yaxınlaşıb və oradan naməlum şəxslər atəş açıblar.
Bloger hadisə yerində dünyasını dəyişib. Avtomobildə olan daha iki nəfər son dərəcə ağır vəziyyətdə xəstəxanaya yerləşdirilib.
Hücum edənlərin şəxsiyyəti və cinayətin motivləri müəyyənləşdirilir.
Qeyd edək ki, "Gun Violence Archive" qeyri-hökumət təşkilatının məlumatına görə, ABŞ-nin Müstəqillik Gününün qeyd edildiyi üç gün ərzində ölkədə 100 nəfər atışmanın qurbanı olub, daha 340 şəxs yaralanıb.

21-year-old "TikTok" influencer Brianna Conson, known by the nickname "DreamDoll Bri," died as a result of a shooting in the state of Florida, USA.
Medianews.az reports that the incident occurred in the morning hours of July 5 in the city of Miramar.
According to the television channel, while Conson was behind the wheel of a "Lamborghini Urus" vehicle, a white sedan approached the car and unknown individuals opened fire from there.
The blogger died at the scene. Two other people in the car were hospitalized in critical condition.
The identities of the attackers and the motives for the crime are being determined.
It should be noted that according to the non-governmental organization "Gun Violence Archive," during the three days when the United States celebrated Independence Day, 100 people fell victim to shootings in the country, and another 340 were injured.