“Chevrolet”lə avtoxuliqanlıq etmişdi -
Abşeron Rayon Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən “Chevrolet Cobalt” markalı 90-YL-765 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Kənan İmanzadə saxlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, o, Xırdalan şəhərində yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozub avtoxuliqanlıq edərək digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığına real təhlükə yaradıb.
Araşdırma zamanı sürücünün nəqliyyat vasitəsi idarəetmə hüququnun olmadığı da müəyyən edilib. Onun barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən protokol tərtib edilərək məhkəməyə göndərilib.

He had committed auto hooliganism with the "Chevrolet" -
Kenan Imanzade, the driver of the vehicle with the license plate 90-YL-765 of the brand "Chevrolet Cobalt," was detained by the officers of the State Road Police Department of the Absheron District Police Department.
Medianews.az reports that the information was released by the Press Service of the Ministry of Internal Affairs.
It was stated that he grossly violated traffic rules in the city of Khirdalan, committed auto hooliganism, and created a real danger to the life and health of other road users.
During the investigation, it was also determined that the driver did not have the right to operate a vehicle. A protocol was drawn up against him based on the relevant articles of the Administrative Violations Code and sent to the court.