“Chevrolet”lə avtoxuliqanlıq etmişdi -
Abşeron Rayon Polis İdarəsinin Dövlət Yol Polisi Şöbəsinin əməkdaşları tərəfindən “Chevrolet Cobalt” markalı 90-YL-765 dövlət qeydiyyat nişanlı nəqliyyat vasitəsinin sürücüsü Kənan İmanzadə saxlanılıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Daxili İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti məlumat yayıb.
Bildirilib ki, o, Xırdalan şəhərində yol hərəkəti qaydalarını kobud şəkildə pozub avtoxuliqanlıq edərək digər hərəkət iştirakçılarının həyat və sağlamlığına real təhlükə yaradıb.
Araşdırma zamanı sürücünün nəqliyyat vasitəsi idarəetmə hüququnun olmadığı da müəyyən edilib. Onun barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin müvafiq maddələrinə əsasən protokol tərtib edilərək məhkəməyə göndərilib.

Сотрудники Отдела государственной дорожной полиции Управления полиции района Абшерон задержали водителя автомобиля марки «Chevrolet Cobalt» с государственным регистрационным номером 90-YL-765, Кенана Иманзаде.
Medianews.az сообщает, что об этом информировала Служба по связям с общественностью Министерства внутренних дел.
Сообщается, что он грубо нарушил правила дорожного движения в городе Хырдалан, проявил дорожный хулиганизм и создал реальную опасность для жизни и здоровья других участников движения.
В ходе расследования также было установлено, что у водителя отсутствовало право на управление транспортным средством. В отношении него был составлен протокол в соответствии с соответствующими статьями Кодекса об административных правонарушениях и направлен в суд.