"Bu mənə xoş olmadı" — Elnur Kərimov
"Üç günə yaxındır ki, bu barədə heç kimə açıqlama verməmişəm. Məni ilan sancdığını əvvəlcə təcili tibbi yardım əməkdaşları, daha sonra isə Mərkəzi Klinik Xəstəxanada təsdiqlədilər. Orada mənə ilan zəhərinə qarşı zərdab vuruldu.
Daha sonra klinikadan bildirdilər ki, həyatıma təhlükə yoxdur və məni evə buraxmaq istəyirlər. Teatrımızın Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri də zarafatla dedi ki, həyati təhlükəsi yoxdursa, deməli, ilandan narahat olmalıyıq. Bundan sonra saytlarda ilanın öldüyü ilə bağlı xəbərlər yayıldı. Bu isə mənə xoş olmadı.
Biz heyvanları yemləmək üçün tez-tez müxtəlif ərazilərə gedirik. Hadisə də Maştağada boşluq olan ərazidə baş verib. İlan məni sancanda heç özümün də bundan xəbəri olmayıb. İlan ölməyib, onu heç kim öldürməyib.
Hazırda hər şey qaydasındadır. Sadəcə, qanımda bir qədər laxtalanma müşahidə olunur. Buna görə də mənə müvafiq dərmanlar yazıblar".

Honored artist Elnur Kerimov clarified the news about the death of the snake that bit him.
"I have not given any explanation about this for almost three days. At first, the emergency medical staff confirmed that I was bitten by a snake, and later the Central Clinical Hospital confirmed it as well. They administered an antidote against snake venom to me there.
Later, the clinic informed me that there was no danger to my life and they wanted to discharge me. The chairman of our theater's Trade Union Committee jokingly said that if there is no danger to life, it means we should be worried about the snake. After that, news spread on websites about the death of the snake. This was not pleasant for me.
We often go to various areas to feed animals. The incident happened in a vacant area in Mashtaga. When the snake bit me, I was not even aware of it myself. The snake did not die, and no one killed it.
Currently, everything is fine. It's just that some clotting is observed in my blood. Therefore, they prescribed me appropriate medicines."