"Bu mənə xoş olmadı" — Elnur Kərimov
"Üç günə yaxındır ki, bu barədə heç kimə açıqlama verməmişəm. Məni ilan sancdığını əvvəlcə təcili tibbi yardım əməkdaşları, daha sonra isə Mərkəzi Klinik Xəstəxanada təsdiqlədilər. Orada mənə ilan zəhərinə qarşı zərdab vuruldu.
Daha sonra klinikadan bildirdilər ki, həyatıma təhlükə yoxdur və məni evə buraxmaq istəyirlər. Teatrımızın Həmkarlar İttifaqı Komitəsinin sədri də zarafatla dedi ki, həyati təhlükəsi yoxdursa, deməli, ilandan narahat olmalıyıq. Bundan sonra saytlarda ilanın öldüyü ilə bağlı xəbərlər yayıldı. Bu isə mənə xoş olmadı.
Biz heyvanları yemləmək üçün tez-tez müxtəlif ərazilərə gedirik. Hadisə də Maştağada boşluq olan ərazidə baş verib. İlan məni sancanda heç özümün də bundan xəbəri olmayıb. İlan ölməyib, onu heç kim öldürməyib.
Hazırda hər şey qaydasındadır. Sadəcə, qanımda bir qədər laxtalanma müşahidə olunur. Buna görə də mənə müvafiq dərmanlar yazıblar".

Заслуженный артист Эльнур Керимов прояснил ситуацию относительно распространявшихся новостей о смерти змеи, которая его укусила.
По информации Demokrat.az, артист сказал:
"Уже почти три дня я никому не давал объяснений по этому поводу. Сначала сотрудники скорой помощи, а затем в Центральной клинической больнице подтвердили, что меня укусила змея. Там мне поставили укол против змеиных ядов."
Позже из клиники сообщили, что моей жизни ничего не угрожает и хотят отпустить меня домой. Председатель профсоюзного комитета нашего театра в шутку сказал, что если жизни ничего не угрожает, значит змей нам нужно бояться. После этого на сайтах появились новости о смерти змеи. Это мне не понравилось.
Мы часто ходим в разные места, чтобы покормить животных. Инцидент произошёл в незаселённой местности в Маштаге. Когда змея укусила меня, я даже не заметил этого. Змея не умерла и никто её не убивал.
Сейчас всё в порядке. Просто у меня наблюдается небольшое свертывание крови. Поэтому мне прописали соответствующие лекарства."