Bu ərazilərdə işıq olmayacaq
Naxçıvan şəhərində iyunun 5-də "Azərişıq" ASC-nin Naxçıvan Regional Enerji Təchizatı və Satışı İdarəsi (RETSİ) tərəfindən planlı təmir-bərpa işləri aparılacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla əlaqədar olaraq 110/35/10 kV-luq Naxçıvan yarımstansiyasından qidalanan 10 kV-luq 5 və 18 nömrəli hava elektrik xətlərində enerji verilişi müvəqqəti dayandırılacaq.
Təmir işlərinin məqsədi yenidənqurma çərçivəsində mövcud yerüstü elektrik xətlərinin yeraltı kabel xətləri ilə əvəz edilməsi, həmçinin yaşayış evlərinin yaxınlığından keçən və mühafizə zonasına düşən xətlərin təhlükəsizliyinin təmin olunmasıdır.
Bu səbəbdən iyunun 5-də saat 13:00-dan 15:00-dək Heydər Əliyev prospekti, Vüqar Qasımov və Afiyyəddin Cəlilov küçələrində elektrik enerjisinin verilişində müvəqqəti fasilə yaranacaq.
Qeyd edək ki, enerji təchizatı sistemlərinin gücləndirilməsi, etibarlılığının artırılması və texniki baxışların aparılması məqsədilə müxtəlif ünvanlarda elektrik xətləri və yarımstansiyalarda mərhələli təmir işlərinin davam etdirilməsi nəzərdə tutulur.

Planned repair and restoration works will be carried out on June 5 by the Nakhchivan Regional Energy Supply and Sales Department (RETSI) of "Azerishiq" JSC in Nakhchivan city.
According to Medianews.az, in this regard, the power supply to the 10 kV overhead power lines number 5 and 18, fed from the 110/35/10 kV Nakhchivan substation, will be temporarily suspended.
The purpose of the repair works is to replace the existing overhead power lines with underground cable lines within the framework of reconstruction, as well as to ensure the safety of lines passing near residential houses and falling within the protection zone.
For this reason, on June 5, from 13:00 to 15:00, there will be a temporary interruption in the power supply on Heydar Aliyev Avenue, Vugar Gasimov and Afiyaddin Jalilov streets.
It should be noted that phased repair works at power lines and substations at various addresses are planned to continue in order to strengthen energy supply systems, increase reliability, and carry out technical inspections.