"Barselona" "Joan Qamper kuboku" uğrunda keçiriləcək oyunda Misirin "Əl-Əhli" klubu ilə qarşılaşacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə klubun mətbuat xidməti məlumat yayıb. Görüş avqustun 19-da "Kamp Nou" stadionunda keçiriləcək. Bu, Kataloniya klubunun 2026/27 mövsümündə doğma arenadakı ilk oyunu olacaq və eyni zamanda komandanın yenilənmiş azarkeşlərə rəsmi təqdimatı ilə üst-üstə düşəcək.
Qeyd edək ki, "Əl-Əhli" "Qamper kuboku"nda iştirak edən ilk Misir və ilk Afrika təmsilçisi olacaq. Daha əvvəl tərəflərin "Əl-Əhli"nin 18 yaşlı hücumçusu Həmzə Kərimin "Barselona"ya transferi ilə bağlı danışıqlar apardığı bildirilirdi.//Bakıvaxtı.az

"Barcelona" will face Egypt's "Al-Ahli" club in the match to be held for the "Joan Gamper Cup".
Medianews.az reports that the club's press service released this information. The meeting will take place on August 19 at the "Camp Nou" stadium. This will be the Catalan club's first home game of the 2026/27 season and will also coincide with the official presentation of the team to the renewed fans.
It should be noted that "Al-Ahli" will be the first Egyptian and first African representative to participate in the "Gamper Cup". It was previously reported that the parties were in talks regarding "Al-Ahli"'s 18-year-old forward Hamza Karim's transfer to "Barcelona".//Bakıvaxtı.az