"Barselona" "Joan Qamper kuboku" uğrunda keçiriləcək oyunda Misirin "Əl-Əhli" klubu ilə qarşılaşacaq.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə klubun mətbuat xidməti məlumat yayıb. Görüş avqustun 19-da "Kamp Nou" stadionunda keçiriləcək. Bu, Kataloniya klubunun 2026/27 mövsümündə doğma arenadakı ilk oyunu olacaq və eyni zamanda komandanın yenilənmiş azarkeşlərə rəsmi təqdimatı ilə üst-üstə düşəcək.
Qeyd edək ki, "Əl-Əhli" "Qamper kuboku"nda iştirak edən ilk Misir və ilk Afrika təmsilçisi olacaq. Daha əvvəl tərəflərin "Əl-Əhli"nin 18 yaşlı hücumçusu Həmzə Kərimin "Barselona"ya transferi ilə bağlı danışıqlar apardığı bildirilirdi.//Bakıvaxtı.az

"Барселона" сыграет с египетским клубом "Аль-Ахли" в матче за Кубок Жоана Гампера.
Medianews.az сообщает, что об этом заявила пресс-служба клуба. Встреча состоится 19 августа на стадионе "Камп Ноу". Это будет первая домашняя игра каталонского клуба в сезоне 2026/27, а также официальная презентация обновлённой команды перед болельщиками, которая совпадёт по времени с игрой.
Отметим, что "Аль-Ахли" станет первым египетским и первым африканским участником Кубка Гампера. Ранее сообщалось, что стороны вели переговоры о трансфере 18-летнего нападающего "Аль-Ахли" Хамзы Карима в "Барселону".//Bakıvaxtı.az