Donald Tramp zirehli jileti niyə geyinmədiyini
Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Tramp qoruyucu zirehli jiletin onu xarici görünüşcə daha kök göstərdiyini bildirərək, bu vəziyyətdən gileylənib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə ABŞ lideri Ağ Evdə akkreditə olunmuş Müxbirlər Assosiasiyasının ənənəvi illik qəbulunda çıxış edib.
"Bir çox insan zirehli jilet geyinmək istəmir, onlar 20 funt (təxminən 9 kq - red.) daha kök görünməkdənsə, ölməyi seçərdilər. Onu mənə geyindirəndə bildirdim: "Əminsiniz? Mən bunu geyinməyəcəyəm", - deyə Tramp zarafatla qeyd edib.//Oxu.Az

The President of the United States Donald Trump complained that the protective bulletproof vest makes him look fatter in appearance.
Medianews.az  reports that the US leader spoke about this at the traditional annual reception of the White House Correspondents' Association accredited at the White House.
"Many people do not want to wear a bulletproof vest, they would rather die than look 20 pounds (approximately 9 kg - ed.) fatter. When they made me wear it, I said: 'Are you sure? I will not wear this,'" Trump jokingly remarked.//Oxu.Az