Azərbaycanlı idmançı erməni rəqibini məğlub edərək çempion oldu -
Tbilisidə "AJP Tour Georgia National Jiu-Jitsu Championship 2026 - GI & No-GI" turniri keçirilib. Braziliya ciu-citsusu üzrə təşkil olunan nüfuzlu yarışda Gürcüstanın müxtəlif bölgələrindən, eləcə də qonşu ölkələrdən gələn idmançılar iştirak ediblər.
"Abu Dhabi Jiu-Jitsu Pro" (AJP) beynəlxalq turnirlər seriyasının tərkib hissəsi olan çempionatda Marneulidən olan idmançı Hacı-Murad Xəlilov 69 kq çəki dərəcəsində mübarizə aparıb.
Xəlilov ilk görüşündə Saba Tsiklaurini 7:2 hesabı ilə məğlub edərək finala vəsiqə qazanıb.
Final qarşılaşmasında onun rəqibi Ermənistandan olan Arno Hovhannisyan olub. Hacı-Murad Xəlilov rəqibini 17:0 hesabı ilə məğlub edərək çempionluq tituluna yiyələnib.
Beləliklə, Marneulidən olan idmançı "AJP Tour Georgia National Jiu-Jitsu Championship 2026" turnirinin qızıl medalını qazanıb və beynəlxalq reytinqdə mövqeyini daha da gücləndirib./Oxu.Az

В Тбилиси прошёл турнир "AJP Tour Georgia National Jiu-Jitsu Championship 2026 - GI & No-GI". В престижных соревнованиях по бразильскому джиу-джитсу приняли участие спортсмены из различных регионов Грузии, а также из соседних стран.
В чемпионате, являющемся частью международной серии турниров "Abu Dhabi Jiu-Jitsu Pro" (AJP), спортсмен из Марнеули Хаджи-Мурад Халилов боролся в весовой категории до 69 кг.
Халилов в первом поединке победил Сабу Циклаури со счетом 7:2 и вышел в финал.
В финальной встрече его соперником стал Арно Оганнисян из Армении. Хаджи-Мурад Халилов одержал победу над соперником со счетом 17:0 и завоевал титул чемпиона.
Таким образом, спортсмен из Марнеули выиграл золотую медаль турнира "AJP Tour Georgia National Jiu-Jitsu Championship 2026" и ещё больше укрепил свои позиции в международном рейтинге./Oxu.Az