Azərbaycanın yeni ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin BİOQRAFİYASI
Fevralın 10-da sərəncam imzalayan Prezident İlham Əliyev Rəşad Sahil oğlu İsmayılovu ekologiya və təbii sərvətlər naziri təyin edib.
Medianews.az bildirir ki, 1979-cu il təvəllüdlü Rəşad İsmayılov Bakı Dövlət Universitetində hüquq üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb.
Bir çox məsul post tutub, o cümlədən Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin şöbə müdiri, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Aparatının şöbə müdiri, rəhbəri olub.
15 avqust 2024-cü ildən ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini idi.
Ekologiya və təbii sərvətlər naziri postu 2025-ci il fevralın 5-dən boş idi. Həmin gün Muxtar Babayev nazir vəzifəsindən çıxarılaraq prezidentin iqlim məsələləri üzrə nümayəndəsi təyin edilib.

БИОГРАФИЯ нового министра экологии и природных ресурсов Азербайджана
10 февраля Президент Ильхам Алиев подписал указ о назначении Рашада Сахил оглу Исмайлова министром экологии и природных ресурсов.
Medianews.az сообщает, что Рашад Исмайлов, родившийся в 1979 году, получил образование бакалавра и магистра по праву в Бакинском государственном университете.
Занимал множество ответственных должностей, в том числе был начальником отдела Государственного агентства по жилищному строительству, начальником отдела Аппарата Государственного комитета по градостроительству и архитектуре, руководителем.
С 15 августа 2024 года был первым заместителем министра экологии и природных ресурсов.
Должность министра экологии и природных ресурсов была вакантна с 5 февраля 2025 года. В тот же день Мухтар Бабаев был освобождён от обязанности министра и назначен представителем Президента по вопросам климата.