Azərbaycanın yeni ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin BİOQRAFİYASI
Fevralın 10-da sərəncam imzalayan Prezident İlham Əliyev Rəşad Sahil oğlu İsmayılovu ekologiya və təbii sərvətlər naziri təyin edib.
Medianews.az bildirir ki, 1979-cu il təvəllüdlü Rəşad İsmayılov Bakı Dövlət Universitetində hüquq üzrə bakalavr və magistr təhsili alıb.
Bir çox məsul post tutub, o cümlədən Mənzil İnşaatı Dövlət Agentliyinin şöbə müdiri, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi Aparatının şöbə müdiri, rəhbəri olub.
15 avqust 2024-cü ildən ekologiya və təbii sərvətlər nazirinin birinci müavini idi.
Ekologiya və təbii sərvətlər naziri postu 2025-ci il fevralın 5-dən boş idi. Həmin gün Muxtar Babayev nazir vəzifəsindən çıxarılaraq prezidentin iqlim məsələləri üzrə nümayəndəsi təyin edilib.

Biography of the new Minister of Ecology and Natural Resources of Azerbaijan
On February 10, President Ilham Aliyev signed a decree appointing Rəşad Sahil oğlu İsmayılov as the Minister of Ecology and Natural Resources.
Medianews.az reports that Rəşad İsmayılov, born in 1979, received his bachelor's and master's degrees in law at Baku State University.
He has held many responsible positions, including head of the department of the State Housing Construction Agency and head of the department of the Apparatus of the State Committee for Urban Planning and Architecture.
Since August 15, 2024, he was the first deputy minister of ecology and natural resources.
The post of Minister of Ecology and Natural Resources had been vacant since February 5, 2025. On that day, Muxtar Babayev was dismissed from the minister position and appointed as the president's representative for climate issues.