ABŞ millisi dünya çempionatında tarixi
Futbol üzrə dünya çempionatının qrup mərhələsində ev sahiblərindən olan ABŞ yığması Paraqvayı darmadağın edib və 96 illik fasilədən sonra DÇ-da ilk dəfə rəqibini üç top fərqi ilə məğlub etməyi bacarıb.
Bu barədə ESPN nəşri məlumat paylaşıb.
Qeyd edək ki, Los-Anceles şəhərində yerləşən "SoFi" arenasında keçirilən görüş ABŞ millisinin 4:1 hesablı inamlı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Xatırladaq ki, 1930-cu ildə ABŞ seçməsi Belçika (3:0) və Paraqvay (3:0) üzərində böyükhesablı qələbələr qazanmışdı. O vaxtdan etibarən, düz 96 il ərzində milli komanda dünya çempionatlarında üç qol fərqi ilə qalibiyyət əldə edə bilmirdi.
Həmçinin, bir matçda vurulan dörd qol ABŞ yığmasının dünya çempionatları tarixindəki yeni rekordu kimi qeydə alınıb.
Ev sahiblərinin heyətində Covanni Reyna bir qol, Folarin Baloqun isə dubl edib. Qonaqların futbolçusu Damyan Bobadilya avtoqolla yadda qalıb. Paraqvayın yeganə qoluna isə Maurisio imza atıb.//Oxu.Az

На групповом этапе чемпионата мира по футболу сборная США, являющаяся хозяевами турнира, разгромила Парагвай и впервые за 96 лет сумела победить соперника с разницей в три мяча на ЧМ.
Об этом сообщает издание ESPN.
Отметим, что встреча, прошедшая на арене "SoFi" в Лос-Анджелесе, завершилась уверенной победой сборной США со счетом 4:1.
Напомним, что в 1930 году сборная США одержала крупные победы над Бельгией (3:0) и Парагваем (3:0). С тех пор на протяжении ровно 96 лет национальная команда не могла выиграть на чемпионатах мира с разницей в три гола.
Кроме того, четыре забитых гола в одном матче стали новым рекордом сборной США в истории чемпионатов мира.
В составе хозяев Джованни Рейна забил один гол, а Фоларин Балогун оформил дубль. У гостей защитник Дамиан Бобадилья отметился автоголом. Единственный гол Парагвая на счету Маурисио.//Oxu.Az