ABŞ millisi dünya çempionatında tarixi
Futbol üzrə dünya çempionatının qrup mərhələsində ev sahiblərindən olan ABŞ yığması Paraqvayı darmadağın edib və 96 illik fasilədən sonra DÇ-da ilk dəfə rəqibini üç top fərqi ilə məğlub etməyi bacarıb.
Bu barədə ESPN nəşri məlumat paylaşıb.
Qeyd edək ki, Los-Anceles şəhərində yerləşən "SoFi" arenasında keçirilən görüş ABŞ millisinin 4:1 hesablı inamlı qələbəsi ilə yekunlaşıb.
Xatırladaq ki, 1930-cu ildə ABŞ seçməsi Belçika (3:0) və Paraqvay (3:0) üzərində böyükhesablı qələbələr qazanmışdı. O vaxtdan etibarən, düz 96 il ərzində milli komanda dünya çempionatlarında üç qol fərqi ilə qalibiyyət əldə edə bilmirdi.
Həmçinin, bir matçda vurulan dörd qol ABŞ yığmasının dünya çempionatları tarixindəki yeni rekordu kimi qeydə alınıb.
Ev sahiblərinin heyətində Covanni Reyna bir qol, Folarin Baloqun isə dubl edib. Qonaqların futbolçusu Damyan Bobadilya avtoqolla yadda qalıb. Paraqvayın yeganə qoluna isə Maurisio imza atıb.//Oxu.Az

In the group stage of the football World Cup, the host team USA thrash Paraguay and for the first time in 96 years in the World Cup managed to defeat their opponent by a three-goal margin.
This information was shared by the ESPN publication.
It should be noted that the meeting held at the "SoFi" arena in Los Angeles city ended with a confident 4:1 victory for the USA national team.
Recall that in 1930, the USA team had achieved large-margin victories over Belgium (3:0) and Paraguay (3:0). Since then, over exactly 96 years, the national team had not been able to achieve a victory with a three-goal margin in the World Cup.
Also, the four goals scored in one match was recorded as a new record in the history of the USA national team's World Cup appearances.
In the hosts' lineup, Giovanni Reyna scored one goal, and Folarin Balogun scored a double. The guests' player Damian Bobadilla was remembered for an own goal. Paraguay's only goal was signed by Mauricio. //Oxu.Az