Yasamalda 3 ölü, 25 yaralı-
Ötən il noyabrın 21-də paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində, Mirəli Seyidov küçəsində yerləşən çoxmərtəbəli yaşayış binasında baş vermiş, 3 nəfərin ölümü və 25 nəfərin xəsarət alması ilə nəticələnən yanğın faktı ilə bağlı Baş Prokurorluğun Kriminalistika və informasiya texnologiyaları idarəsində başlanmış cinayət işi üzrə ibtidai istintaq tamamlanıb.
İbtidai istintaqla yaşayış binasının 1-ci və zirzəmi mərtəbəsində yerləşən “Loft Dent” stomatoloji klinikasının direktoru, 1986-cı il təvəllüdlü Bəhruz Paşayevin üzərinə qoyulmuş yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına riayət edilməsi vəzifələrini pozaraq  3 nəfərin ölümünə, 25 nəfərin isə xəsarət almasına, habelə binada olan mənzillərə maddi ziyan vurmaqla ağır nəticələrə səbəb olmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Toplanmış sübutlar əsasında Bəhruz Paşayevə Cinayət Məcəlləsinin 225.3-cü (üzərinə yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına riayət edilməsi vəzifəsi qoyulmuş şəxs tərəfindən həmin qaydaların pozulması ehtiyatsızlıqdan iki və ya daha çox şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə yekun ittiham elan olunub.
Bəhruz Paşayevin barəsində müstəntiqin vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorun təqdimatı əsasında məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Cinayət işi üzrə ibtidai istintaq tamamlanaraq baxılması üçün aidiyyəti üzrə Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.

Расследование пожара, в результате которого погибли 3 человека и пострадали 25 человек, завершено.
Расследование уголовного дела, начатого в Управлении криминалистики и информационных технологий Генпрокуратуры по факту пожара, произошедшего 21 ноября прошлого года в многоэтажном жилом доме, расположенном на улице Мирели Сеидова в Ясамальском районе столицы, которое привело к гибели 3 человек и ранениям 25 человек, завершено.
В ходе предварительного расследования установлены обоснованные подозрения в отношении Бахруза Пашаева, директора стоматологической клиники «Loft Dent», расположенной на первом и подвальном этажах жилого дома, 1986 года рождения, который нарушил возложенные на него обязанности по соблюдению правил пожарной безопасности, что повлекло гибель 3 человек, травмы 25 человек, а также материальный ущерб квартирам в доме и тяжелые последствия.
На основании собранных доказательств Бахруз Пашаев окончательно обвиняется по статье 225.3 Уголовного кодекса (нарушение правил пожарной безопасности лицом, на которое возложена обязанность по их соблюдению, повлекшее по неосторожности смерть двух или более лиц).
В отношении Бахруза Пашаева по ходатайству следователя и представлению прокурора, осуществляющего процессуальное руководство предварительным расследованием, судом избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.
Предварительное расследование по уголовному делу завершено и направлено на рассмотрение в Бакинский суд по тяжким уголовным делам.