Yasamalda 3 ölü, 25 yaralı-
Ötən il noyabrın 21-də paytaxtın Yasamal rayonu ərazisində, Mirəli Seyidov küçəsində yerləşən çoxmərtəbəli yaşayış binasında baş vermiş, 3 nəfərin ölümü və 25 nəfərin xəsarət alması ilə nəticələnən yanğın faktı ilə bağlı Baş Prokurorluğun Kriminalistika və informasiya texnologiyaları idarəsində başlanmış cinayət işi üzrə ibtidai istintaq tamamlanıb.
İbtidai istintaqla yaşayış binasının 1-ci və zirzəmi mərtəbəsində yerləşən “Loft Dent” stomatoloji klinikasının direktoru, 1986-cı il təvəllüdlü Bəhruz Paşayevin üzərinə qoyulmuş yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına riayət edilməsi vəzifələrini pozaraq  3 nəfərin ölümünə, 25 nəfərin isə xəsarət almasına, habelə binada olan mənzillərə maddi ziyan vurmaqla ağır nəticələrə səbəb olmasına əsaslı şübhələr müəyyən edilib.
Toplanmış sübutlar əsasında Bəhruz Paşayevə Cinayət Məcəlləsinin 225.3-cü (üzərinə yanğın təhlükəsizliyi qaydalarına riayət edilməsi vəzifəsi qoyulmuş şəxs tərəfindən həmin qaydaların pozulması ehtiyatsızlıqdan iki və ya daha çox şəxsin ölümünə səbəb olduqda) maddəsi ilə yekun ittiham elan olunub.
Bəhruz Paşayevin barəsində müstəntiqin vəsatəti və ibtidai araşdırmaya prosessual rəhbərliyi həyata keçirən prokurorun təqdimatı əsasında məhkəmənin qərarı ilə həbs qətimkan tədbiri seçilib.
Cinayət işi üzrə ibtidai istintaq tamamlanaraq baxılması üçün aidiyyəti üzrə Bakı Ağır Cinayətlər Məhkəməsinə göndərilib.

The investigation into the fire that resulted in the death of 3 people and injuries to 25 has been completed.
Medianews.az reports that information has been provided by the Press Service of the Prosecutor General's Office regarding this matter.
On November 21 of last year, in a multi-story residential building located on Mirəli Seyidov Street in the Yasamal district of the capital city, a fire occurred which resulted in 3 deaths and 25 injuries. The preliminary investigation into the criminal case initiated at the Criminalistics and Information Technologies Department of the Prosecutor General's Office concerning this fire has been completed.
The preliminary investigation established grounded suspicions that Bahruz Pashayev, born in 1986, the director of the "Loft Dent" dental clinic located on the 1st and basement floors of the residential building, violated fire safety regulations imposed on him, causing the death of 3 persons, injuries to 25, as well as material damage to the apartments in the building, resulting in severe consequences.
Based on the collected evidence, a final charge has been announced against Bahruz Pashayev under Article 225.3 of the Criminal Code (violation of fire safety regulations by a person obliged to comply with these rules, causing the death of two or more persons by negligence).
Upon the investigator's motion and the prosecutor's submission overseeing the preliminary investigation, a court decision was made to select arrest as a preventive measure against Bahruz Pashayev.
The preliminary investigation on the criminal case has been completed and the case has been forwarded to the Baku Court for Serious Crimes for trial.