Azərbaycanın tanınmış muğam ifaçısı, eyni zamanda peşəkar bodibildinq idmançısı Pərviz Qasımov Portuqaliyada keçirilən bodibildinq üzrə Dünya Çempionatında ən yüksək nəticəyə imza atıb.
Medianews.az xəbər verir ki, Pərviz Qasımov yarışın mütləq qalibi adına layiq görülərək dünya çempionu olub.
O, həmçinin dünyanın ən ağır çəki dərəcəsində peşəkar idmançı statusunu təsdiqləyən Pro Card əldə edib.
Qasımov bildirib ki, bu uğurun Azərbaycanın Portuqaliyada yeni səfirliyinin açıldığı günlərə təsadüf etməsi onun üçün xüsusi əhəmiyyət daşıyır.
"Yaşasın Azərbaycan, yaşasın Azərbaycan idmanı! Cənab Prezidentə biz idmançılara göstərdiyi daimi diqqət və qayğıya görə təşəkkür edirəm. O, hər zaman bizə dəstəyini və səmimiyyətini əsirgəməyib", - deyə dünya çempionu vurğulayıb.
Qeyd edək ki, Pərviz Qasımov Televiziya Muğam Müsabiqəsi və Beynəlxalq Muğam Müsabiqəsinin qaliblərindəndir. (Musavat.com)

Известный азербайджанский исполнитель мугама, а также профессиональный бодибилдер Парвиз Гасымов достиг наивысшего результата на чемпионате мира по бодибилдингу, проходившем в Португалии.
Medianews.az сообщает, что Парвиз Гасымов был удостоен звания абсолютного победителя соревнования и стал чемпионом мира.
Он также получил Pro Card, подтверждающий его статус профессионального спортсмена в самой тяжелой весовой категории мира.
Гасымов отметил, что совпадение этого успеха с датами открытия нового посольства Азербайджана в Португалии придает ему особое значение.
"Да здравствует Азербайджан, да здравствует азербайджанский спорт! Благодарю господина Президента за постоянное внимание и заботу, которую он оказывает нам, спортсменам. Он всегда не жалеет поддержки и искренности для нас", - подчеркнул чемпион мира.
Отметим, что Парвиз Гасымов является победителем конкурса телевизионного мугама и международного конкурса мугама. (Musavat.com)