Üç qadını qaçırıb işgəncə verdi -
ABŞ-də üç qadını qaçırıb onlara işgəncə verən 31 yaşlı Andres Portilya 40 il müddətinə azadlıqdan məhrum edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, hadisə Nyu-York şəhərində baş verib.
Portilya 2022-ci ilin sentyabrında Kvinz bölgəsində bir yeniyetmə qızı aldadaraq mənzilinə aparıb və ona dəfələrlə cinsi zorakılıq göstərib. Noyabr ayında qızı açar ilə başından vuraraq göz çuxurunu sındırıb və avtomobilinə aparıb. O, qızı iki ay boyunca maşında saxlayıb, ucsuz-bucaqsız yerlərdə park edərək qaçmağa cəhd edəcəyi halda öldürəcəyi ilə hədələyib. Qızı az miqdarda yeməklə təmin edib.
Bu müddətdə Portilya başqa bir yeniyetmə qızı da aldadaraq avtomobilinə gətirib, ona zorakılıq göstərib və həmin gün azad buraxıb. 2023-cü ilin yanvarında isə 21 yaşlı qadını telefonunu doldurmaq bəhanəsi ilə aldadaraq maşına mindirib və dörd gün əsir saxlayıb. Qadın azadlığa çıxan kimi polisə müraciət edib.
Portilya 6 yanvar 2023-cü ildə polis təqibi nəticəsində saxlanılıb. Avtomobildə ilk qaçırılan qız da tapılıb. Zərərçəkmişin sağalması üçün aylarla müalicə alması lazım olub.
Kvinz dairəsinin prokuroru Melinda Kats bu cinayətləri “fiziki və seksual zorakılığın dəhşətli aktları” adlandırıb. Portilya insan qaçırma, zorlamalar və hücumlarla bağlı bir neçə ittiham üzrə günahını etiraf edib. Hakim onu 40 il həbs və azadlığa çıxdıqdan sonra 20 il nəzarət altında yaşamağa məhkum edib.

A 31-year-old man named Andres Portilla in the USA has been sentenced to 40 years in prison for kidnapping three young women and committing acts of violence against them.
Medianews.az reports that the incident took place in New York City.
In September 2022, Portilla deceived a teenage girl in the Queens area, took her to his residence, and repeatedly sexually assaulted her.
In November, he hit the girl on the head with a key, breaking her eye socket, and put her in his car.
He kept the girl in the car for two months, parking in remote areas and threatening to kill her if she tried to escape. He provided her with a small amount of food.
During this period, Portilla also deceived another teenage girl, brought her to his car, assaulted her, and released her the same day. In January 2023, he tricked a 21-year-old woman into getting into his car under the pretense of charging her phone and held her captive for four days. The woman reported to the police immediately after her release.
Portilla was apprehended on January 6, 2023, after a police pursuit. The first kidnapped girl was also found in the vehicle. The victim required months of treatment to recover.
Queens District Attorney Melinda Katz described these crimes as “horrific acts of physical and sexual violence.” Portilla admitted guilt on several charges related to human trafficking, rape, and assaults. The judge sentenced him to 40 years in prison and 20 years of supervised release after imprisonment.