Türkiyədə telekanala silahlı basqın edən şəxs
Türkiyənin "BeIN Sports" telekanalının İstanbulun Ayazağa məhəlləsində yerləşən binasına silahlı hücum edən şəxs barəsində həbs qərarı çıxarılıb.
Milli.Az "Haber Global"a istinadən xəbər verir ki, Kamal S. "silahlı təhdid" və "iş yeri toxunulmazlığını pozmaq" ittihamları ilə təqsirli bilinib.
Hadisə zamanı cinayətkarın "silah"ının oyuncaq olduğu da müəyyən edilib.
Xatırladaq ki, 11 noyabr, saat 11:30 radələrində İstanbulun Ayazağa məhəlləsində yerləşən TV8-Beinsport binasında silahlı insident baş verib. Məlumata görə, binaya daxil olan Kemal S. kanaldakı bir şərhçinin onun həyat yoldaşı, mühafizəçi Əminə S.-ni təhqir etdiyini iddia edib və şərhçidən üzr istəməsini tələb edib. Hadisə yerinə gələn polis əməkdaşları onunla danışıqlar apararaq təxminən yarım saat sonra sakitləşdiriblər. Kemal S. binadan çıxarılaraq polis bölməsinə aparılıb.

В отношении лица, совершившего вооружённое нападение на здание телеканала "BeIN Sports" в районе Аязага Стамбула, вынесена мера пресечения в виде ареста.
По сообщению Milli.Az со ссылкой на "Haber Global", Камал С. признан виновным по обвинениям в "вооружённом угрозе" и "нарушении неприкосновенности рабочего места".
Также было установлено, что «оружие» преступника оказалось игрушечным.
Напомним, что 11 ноября около 11:30 произошёл вооружённый инцидент в здании TV8-Beinsport, расположенном в районе Аязага Стамбула. По информации, вошедший в здание Камал С. заявил, что один из комментаторов телеканала оскорбил его супругу, охранницу Амине С., и потребовал извинений от комментатора. Полицейские, прибывшие на место происшествия, вели с ним переговоры и через примерно полчаса смогли его успокоить. Камал С. был выведен из здания и отвезён в отделение полиции.