Toyda qeyri-adi hadisə: Gəlin və bəy.... -
Medianews.az -ın məlumatına görə, yeni evlənən cütlük ənənəvi toy proqramı əvəzinə rinqdə güləşərək ev işlərini kimin görəcəyinə qərar verib.
Qaydaya əsasən, yarışda uduzan tərəf ömürlük ev işləri ilə məşğul olmalı idi. Toyun ideya müəllifi Quizhou əyalətinin Zunyi şəhərindən olan peşəkar güləşçi He İnşen olub.
O, toy mərasimini hotellərdən birində təşkil edərək klassik toy səhnəsini güləş rinqi ilə əvəz edib. Rinqdə “Bəy gəlinə qarşı” şüarı ilə xüsusi qarşılaşma təşkil olunub.
Yeni evlənənlər üç raundlu yarışda öz komandalarına rəhbərlik ediblər. Əvvəlcə peşəkar güləşçilər çıxış edərək qonaqlara müxtəlif şou nömrələri təqdim ediblər.
Əsas qarşılaşma zamanı isə gəlin üstünlüyü ələ alıb. O, bəyin hücumlarından yayınaraq onu peşəkar fəndlə yerə yıxıb. Hakim gəlinin qələbəsini elan edərək onun “ömürlük ev işlərindən azad olunduğunu” bildirib.
Bəy daha sonra yerli mediaya açıqlamasında məğlubiyyətin planlı olduğunu etiraf edib: “Əlbəttə ki, sonda uduzmalı idim. Onun ev işləri görməsini istəməzdim”.
Cütlük bildirib ki, bu ideya həm də toy xərclərini azaltmaq məqsədi daşıyıb. Adi musiqi və rəqs proqramlarına pul xərcləmək əvəzinə, toyda güləş şousu təşkil edilib.
Toya təxminən 300 qonaq qatılıb. Sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülər isə istifadəçilərin marağına səbəb olub. Bəzi şəxslər zarafatla “Bu toy üçün bilet almaq olarmı?” şərhini yazıblar.

An unusual wedding ceremony held in China has become a trending topic on social media.
Medianews.az - according to the information, the newlywed couple decided who would do the household chores by wrestling in the ring instead of the traditional wedding program.
According to the rule, the loser of the competition had to deal with household chores for life. The idea of the wedding was conceived by professional wrestler He Yingshen from Zunyi city, Guizhou province.
He organized the wedding ceremony in one of the hotels and replaced the classic wedding stage with a wrestling ring. A special match was held in the ring under the slogan "Groom vs Bride."
The newlyweds led their own teams in a three-round competition. First, professional wrestlers performed presenting various show numbers to the guests.
During the main match, the bride took the advantage. She dodged the groom's attacks and knocked him down with a professional move. The referee declared the bride's victory and stated that she was "exempted from lifelong household chores."
Later, the groom admitted in an interview with local media that the defeat was planned: "Of course, I had to lose in the end. I wouldn’t want her to do the housework."
The couple stated that this idea also aimed to reduce wedding expenses. Instead of spending money on ordinary music and dance programs, a wrestling show was organized at the wedding.
About 300 guests attended the wedding. The footage spreading on social networks attracted users’ interest. Some people humorously commented, "Can we buy a ticket for this wedding?"