Toyda qeyri-adi hadisə: Gəlin və bəy.... -
Medianews.az -ın məlumatına görə, yeni evlənən cütlük ənənəvi toy proqramı əvəzinə rinqdə güləşərək ev işlərini kimin görəcəyinə qərar verib.
Qaydaya əsasən, yarışda uduzan tərəf ömürlük ev işləri ilə məşğul olmalı idi. Toyun ideya müəllifi Quizhou əyalətinin Zunyi şəhərindən olan peşəkar güləşçi He İnşen olub.
O, toy mərasimini hotellərdən birində təşkil edərək klassik toy səhnəsini güləş rinqi ilə əvəz edib. Rinqdə “Bəy gəlinə qarşı” şüarı ilə xüsusi qarşılaşma təşkil olunub.
Yeni evlənənlər üç raundlu yarışda öz komandalarına rəhbərlik ediblər. Əvvəlcə peşəkar güləşçilər çıxış edərək qonaqlara müxtəlif şou nömrələri təqdim ediblər.
Əsas qarşılaşma zamanı isə gəlin üstünlüyü ələ alıb. O, bəyin hücumlarından yayınaraq onu peşəkar fəndlə yerə yıxıb. Hakim gəlinin qələbəsini elan edərək onun “ömürlük ev işlərindən azad olunduğunu” bildirib.
Bəy daha sonra yerli mediaya açıqlamasında məğlubiyyətin planlı olduğunu etiraf edib: “Əlbəttə ki, sonda uduzmalı idim. Onun ev işləri görməsini istəməzdim”.
Cütlük bildirib ki, bu ideya həm də toy xərclərini azaltmaq məqsədi daşıyıb. Adi musiqi və rəqs proqramlarına pul xərcləmək əvəzinə, toyda güləş şousu təşkil edilib.
Toya təxminən 300 qonaq qatılıb. Sosial şəbəkələrdə yayılan görüntülər isə istifadəçilərin marağına səbəb olub. Bəzi şəxslər zarafatla “Bu toy üçün bilet almaq olarmı?” şərhini yazıblar.

Необычная свадьба, проведённая в Китае, стала темой обсуждения в социальных сетях.
Medianews.az - по информации сайта, только что поженившаяся пара вместо традиционной свадебной программы решила посоревноваться в борьбе на ринге, чтобы определить, кто будет заниматься домашними делами.
По правилам соревнования, проигравшая сторона должна была заниматься домашними делами пожизненно. Идея свадьбы принадлежала профессиональному борцу Хэ Иншеню из города Цзуньи провинции Цицио.
Он организовал свадебную церемонию в одном из отелей, заменив классическую свадебную сцену боем на ринге. В ринге была организована специальная встреча под девизом «Жених против невесты».
Новобрачные возглавляли свои команды в соревновании, состоящем из трёх раундов. Сначала выступали профессиональные борцы и показывали гостям различные шоу-программы.
В главном поединке победу одержала невеста. Она уклонялась от атак жениха и профессиональным приёмом повалила его на землю. Судья объявил победу невесты, заявив, что она освобождена от пожизненного выполнения домашних обязанностей.
Жених в последующем интервью местным СМИ признался, что проигрыш был запланирован: «Конечно, я должен был проиграть в конце. Не хотел, чтобы она занималась домашними делами».
Пара также отметила, что эта идея была направлена на сокращение расходов на свадьбу. Вместо затрат на обычную музыку и танцы они организовали на празднике шоу по борьбе.
На свадьбе присутствовало около 300 гостей. Видеозаписи, распространяемые в социальных сетях, вызвали большой интерес у пользователей. Некоторые из них в шутку писали комментарии вида: «Можно ли купить билет на эту свадьбу?»