Soyuqlar bitmir: Qar yağacaq, 12 dərəcə şaxta olacaq - PROQNOZ
Medianews.az Milli Hidrometeorologiya Xidmətinə istinadən xəbər verir ki, sabah Bakıda və Abşeron yarımadasında hava şəraitinin dəyişkən buludlu olacağı, arabir tutulacağı, əsasən yağmursuz keçəcəyi gözlənilir. Lakin səhər bəzi yerlərdə az çiskinli olacağı ehtimalı var. Şimal-qərb küləyi əsəcək.
Havanın temperaturu gecə 5 dərəcədən 8 dərəcəyədəj, gündüz 10 dərəcədən 15 dərəcəyədək olacaq. Atmosfer təzyiqi 765 mm civə sütunu, nisbi rütubət isə gecə 80-85 %, gündüz 65-70 % təşkil edəcək.
Azərbaycanın rayonlarında bəzi yerlərdə arabir yağıntılı olacağı, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı gözlənilir. Gündüz əksər rayonlarda yağıntılar tədricən kəsiləcək. Arabir duman olacaq. Şərq küləyi bəzi yerlərdə arabir güclənəcək.
Havanın temperaturu gecə 5 dərəcədən 10 dərəcəyədək, gündüz 12 dərəcədən 17 dərəcəyədək, dağlarda gecə -3 dərəcədən 2 dərəcədəyədək, gündüz 7 dərəcədən 12 dərəcəyədək olacaq.

Холода не заканчиваются: будет снег, ожидается мороз до 12 градусов -
Medianews.az со ссылкой на Национальную службу гидрометеорологии сообщает, что завтра в Баку и на Апшеронском полуострове ожидается переменная облачность, временами облачно, преимущественно без осадков. Однако утром в некоторых местах возможен легкий моросящий дождь. Будет дуть северо-западный ветер.
Температура воздуха ночью составит от 5 до 8 градусов, днем — от 10 до 15 градусов. Атмосферное давление будет около 765 мм ртутного столба, относительная влажность ночью — 80-85 %, днем — 65-70 %.
В республиканских районах местами в течение дня ожидаются осадки, в горных районах — снег. Днем осадки в большинстве районов постепенно прекратятся. Временами будет туман. Восточный ветер местами временами усилится.
Температура воздуха ночью составит от 5 до 10 градусов, днем — от 12 до 17 градусов, в горах ночью от -3 до 2 градусов, днем — от 7 до 12 градусов.