Sosial şəbəkədəki paylaşımlarına görə
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadla xəbər verir ki, Baş Prokurorluğun Cinayət təqibindən kənar icraatlar idarəsi tərəfindən Füzuli rayon sakini 1994-cü il təvəllüdlü T.Məmmədov (şərti) barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (xırda xuliqanlıq - internet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıq hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsinə əsasən protokol tərtib edilib.
Bildirilib ki, özünü cinsi azlıq nümayəndəsi kimi təqdim edən şəxs instaqramda izləyici sayı 2295 nəfər olan profili vasitəsilə mobil nömrəsini paylaşıb. O, özünün də qeyd etdiyi kimi paylaşdığı videogörüntülərdə hər hansı bədən geyimini təbliğ etmək məqsədi olmadan cazibəsini göstərmək üçün bədəninin müxtəlif hissələrini nümayiş etdirib. Bununla da sosial şəbəkədə əxlaqsız fikir və tələblərin yazılmasına rəvac verərək, əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada davranaraq, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik etmək yolu ilə xırda xuliqanlıq edib.

For the posts on social media He also was arrested
Medianews.az reports, citing "Qafqazinfo," that the Department of Non-Criminal Proceedings of the Prosecutor General's Office prepared a protocol based on Article 510.2 of the Administrative Offenses Code against T. Mammadov (alias), a resident of Fuzuli district born in 1994 (petty hooliganism - for actions expressed in internet information resources or telecommunications networks that insult public morality when publicly demonstrated, openly disrespect society, i.e., uttering immoral expressions or making gestures that create such an impression, or displaying parts of the human body in a manner contrary to moral norms and national-spiritual values).
It was reported that the person presenting themselves as a representative of a sexual minority shared their mobile number via an Instagram profile with 2,295 followers. As they themselves noted, in the videos they shared, without intending to promote any bodywear, they displayed various parts of their body to show attractiveness. By doing so, they fomented the writing of immoral ideas and demands on social media, behaved in a manner contrary to moral norms and national-spiritual values, and openly showed disrespect to society, thus committing petty hooliganism.
Pursuant to the relevant decision of the Nasimi District Court, the 32-year-old individual was sentenced to 10 days of detention.