Sosial şəbəkədəki paylaşımlarına görə
Medianews.az “Qafqazinfo”ya istinadla xəbər verir ki, Baş Prokurorluğun Cinayət təqibindən kənar icraatlar idarəsi tərəfindən Füzuli rayon sakini 1994-cü il təvəllüdlü T.Məmmədov (şərti) barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 510.2-ci (xırda xuliqanlıq - internet informasiya ehtiyatında və ya informasiya-telekommunikasiya şəbəkəsində kütləvi nümayiş etdirildiyi halda ictimai mənəviyyatı təhqir edən, cəmiyyətə açıq hörmətsizlik ifadə edən hərəkətlərin edilməsinə, yəni əxlaqsız ifadələrin səsləndirilməsinə və ya belə məzmun təəssüratı yaradan jestlərin edilməsinə, yaxud insan bədəninin hissələrinin əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada göstərilməsinə görə) maddəsinə əsasən protokol tərtib edilib.
Bildirilib ki, özünü cinsi azlıq nümayəndəsi kimi təqdim edən şəxs instaqramda izləyici sayı 2295 nəfər olan profili vasitəsilə mobil nömrəsini paylaşıb. O, özünün də qeyd etdiyi kimi paylaşdığı videogörüntülərdə hər hansı bədən geyimini təbliğ etmək məqsədi olmadan cazibəsini göstərmək üçün bədəninin müxtəlif hissələrini nümayiş etdirib. Bununla da sosial şəbəkədə əxlaqsız fikir və tələblərin yazılmasına rəvac verərək, əxlaq normalarına və milli-mənəvi dəyərlərə zidd formada davranaraq, cəmiyyətə açıqca hörmətsizlik etmək yolu ilə xırda xuliqanlıq edib.

Лицо, занимающееся развратом в социальной сети, привлечено к административной ответственности.
Medianews.az со ссылкой на «Qafqazinfo» сообщает, что По результатам внеуголовных производств Главной прокуратуры Управлением надзора за уголовным преследованием в отношении жителя Физули, 1994 года рождения Т. Мамедова (условное имя), составлен протокол по статье 510.2 Кодекса об административных правонарушениях (мелкое хулиганство — в случае массового демонстрирования в интернет-источнике информации или информационно-телекоммуникационной сети действий, оскорбляющих общественную нравственность, выражающих открытое неуважение к обществу, а именно выражение развратных выражений или жестов, создающих впечатление такого содержания, либо демонстрация частей человеческого тела в форме, противоречащей нормам нравственности и национально-нравственным ценностям).
Сообщается, что лицо, представляющее себя как представитель сексуального меньшинства, через профиль в Инстаграм с числом подписчиков 2295 человек поделилось своим мобильным номером. Как оно и отметило, в опубликованных видеоматериалах не имело цели пропагандировать какую-либо одежду для тела, а демонстрировало различные части своего тела с целью показать привлекательность. Тем самым, способствуя написанию развратных мыслей и требований в социальной сети, действуя вопреки нормам нравственности и национально-нравственным ценностям, открыто проявило неуважение к обществу и совершило мелкое хулиганство.