"Sevgimi xəyanətlə məhv etdim" -
Milan və Kortina d'Ampezzo Qış Olimpiya Oyunlarında 20 kilometrlik fərdi yarışda bürünc medal qazanan norveçli biatlonçu Sturla Holm Leqreyd şəxsi həyatı ilə bağlı diqqətçəkən açıqlama verib.
Milli.Az-ın məlumatına görə, NRK telekanalına danışan idmançı sevgilisinə xəyanət etdiyini etiraf edib. Leqreyd çıxışı zamanı göz yaşlarını saxlaya bilməyib.
O bildirib ki, qazandığı uğuru bölüşmək istədiyi xüsusi bir insan var, lakin həmin şəxs yəqin ki, yarışı izləməyib:
"Altı ay əvvəl həyatımın sevgisini tapdım. O, indiyə qədər tanıdığım ən gözəl və ən mehriban insan idi. Amma üç ay əvvəl ona xəyanət edərək həyatımın ən böyük səhvini etdim", - deyə idmançı bildirib.
Leqreyd qeyd edib ki, bu həqiqəti bir həftə əvvəl sevgilisinə açıqlayıb və həmin günləri həyatının ən ağır dövrü adlandırıb:
"Bu, həyatımın ən pis həftəsi oldu. Son günlər idman belə mənim üçün ikinci plana keçib. Həmişə yaxşı nümunə olmağa çalışmışam, amma böyük bir səhv etdim və indi bunun məsuliyyətini daşımalıyam".
28 yaşlı biatlonçu yarışdan bir gün əvvəl məsələ ilə bağlı açıq danışmaq qərarı verdiyini də vurğulayıb:
"Mənə əsl sevgini yaşamaq şansı verilmişdi və onu öz əllərimlə məhv etdim. Bəlkə də bağışlanmağa layiq deyiləm. Amma mənə onu nə qədər sevdiyimi demək üçün ən kiçik imkan belə versə, canlı yayımda sosial intihar etməyə hazıram", - deyə Leqreyd əlavə edib.
Qeyd edək ki, Sturla Holm Leqreyd fevralın 10-da Olimpiadada fərdi yarış üzrə ilk medalını qazanıb. O, həmçinin yeddiqat dünya çempionu və hazırkı Dünya Kubokunun qalibidir.

Норвежский биатлонист Стурла Хольм Легрейд, завоевавший бронзовую медаль в индивидуальной гонке на 20 километров на Зимних Олимпийских играх в Милане и Кортина-д'Ампеццо, сделал примечательное заявление о своей личной жизни.
По информации Milli.Az, спортсмен признался в интервью телеканалу NRK, что изменил своей девушке. Во время выступления Легрейд не смог сдержать слез.
Он отметил, что у него есть особенный человек, с которым он хотел бы разделить свою победу, но, вероятно, эта девушка не смотрела гонку:
"Шесть месяцев назад я нашёл любовь всей своей жизни. Она была самым красивым и добрым человеком, которого я когда-либо знал. Но три месяца назад я изменил ей и совершил самую большую ошибку в своей жизни", - сказал спортсмен.
Легрейд добавил, что правду он рассказал своей девушке неделю назад и назвал те дни самым тяжелым периодом в своей жизни:
"Это была худшая неделя в моей жизни. В последние дни спорт отошёл для меня на второй план. Я всегда старался быть хорошим примером, но совершил большую ошибку и теперь должен нести ответственность за неё".
28-летний биатлонист также отметил, что за день до соревнования решил открыто рассказать о случившемся:
"Мне дали шанс испытать настоящую любовь, и я уничтожил её своими руками. Возможно, я не заслуживаю прощения. Но если у меня будет даже самая маленькая возможность сказать, как сильно я её любил, я готов к социальному самоубийству в прямом эфире", - добавил Легрейд.
Отметим, что Стурла Хольм Легрейд получил свою первую медаль на Олимпиаде 10 февраля в индивидуальной гонке. Он также является семикратным чемпионом мира и текущим победителем Кубка мира.