Aprelin 30-da gün ərzində əsasən yağmursuz hava şəraiti müşahidə edilsə də, gündüz saatlarında yarımadanın bəzi ərazilərində qısamüddətli, zəif yağış ehtimalı var.
Bu barədə Medianews.az-a açıqlamasında Milli Hidrometeorologiya Xidmətinin Hidrometeoroloji Proqnozlar Bürosunun direktoru Gülşad Məmmədova bildirib.
Onun sözlərinə görə, aprelin 29-da Bakı və Abşeron yarımadasında arabir yağış yağacağı gözlənilir, axşama doğru isə yağıntının tədricən kəsiləcəyi ehtimal olunur.
"Aprelin 30-da Bakı və Abşeron yarımadasında mülayim şimal-qərb küləyi əsəcək. Havanın maksimal temperaturunun 15 dərəcədən 18 dərəcəyədək olacağı gözlənilir. Bölgələrdə yaxın iki gün ərzində əsasən yağmursuz hava şəraiti proqnozlaşdırılır. Lakin gündüz saatlarında bəzi dağlıq və dağətəyi rayonlarda qısamüddətli yağış yağacağı, şimşək çaxacağı və dolu düşəcəyi ehtimal olunur. Mülayim qərb küləyi əsəcək. Havanın maksimal temperaturu aran rayonlarında 17 dərəcədən 22 dərəcəyədək, dağlıq ərazilərdə isə 8 dərəcədən 13 dərəcəyədək olacaq", o, qeyd edib.

On April 30, mostly rainless weather conditions will be observed throughout the day, although there is a chance of short-term, light rain in some areas of the peninsula during daytime hours.
This was stated to Medianews.az by Gulshad Mammadova, Director of the Hydrometeorological Forecast Bureau of the National Hydrometeorology Service.
According to her, on April 29, intermittent rain is expected in Baku and the Absheron Peninsula, with precipitation gradually ceasing toward the evening.
"On April 30, a moderate northwesterly wind will blow in Baku and the Absheron Peninsula. The maximum air temperature is expected to be between 15 and 18 degrees. In the regions, mostly rainless weather is forecasted for the next two days. However, during daytime hours, short-term rain, lightning, and hail are possible in some mountainous and foothill districts. A moderate westerly wind will blow. The maximum air temperature will be between 17 and 22 degrees in the lowland areas, and between 8 and 13 degrees in the mountainous areas," she noted.