Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Quba rayonu, Quba-Nügədi yolunda yol-nəqliyyat qəzasının baş verməsi və vətəndaşın avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
FHN Mətbuat xidmətindən Medianews.az -a verilən xəbərə görə, məlumatla əlaqədar hadisə yerinə dərhal FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti Quba Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin yanğınsöndürən-xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən, “VAZ” markalı minik avtomobilinin idarəetməni itirərək yol kənarındakı elektrik dirəyinə çırpılması nəticəsində yol-qəza hadisəsinin baş verdiyi və sürücünün deformasiyaya uğrayan avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qaldığı müəyyən olunub.
Xilasedicilər tərəfindən xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan sürücü, 2002-ci il təvəllüdlü Qədirov Mətləb Bəxtiyar oğlu xilas edilərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil verilib.

The Ministry of Emergency Situations' "112" hotline received information about a traffic accident on the Quba-Nügədi road in Quba district, where a citizen was trapped inside a car.
According to the report given to Medianews.az by the MES Press Service, firefighters-rescuers from the State Fire Protection Service of the Quba District Fire Protection Unit were immediately dispatched to the scene in connection with the information.
Upon assessing the operational situation at the scene, it was determined that a road accident occurred as a result of a "VAZ" brand passenger car losing control and crashing into an electric pole by the roadside, and that the driver was trapped inside the deformed vehicle.
The driver trapped in the car, Matlab Bakhtiyar oghlu Qadirov, born in 2002, was rescued by rescuers with the help of special rescue equipment and handed over to the emergency medical team.