Fövqəladə Hallar Nazirliyinin “112” qaynar telefon xəttinə Quba rayonu, Quba-Nügədi yolunda yol-nəqliyyat qəzasının baş verməsi və vətəndaşın avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalması barədə məlumat daxil olub.
FHN Mətbuat xidmətindən Medianews.az -a verilən xəbərə görə, məlumatla əlaqədar hadisə yerinə dərhal FHN-in Dövlət Yanğından Mühafizə Xidməti Quba Rayon Yanğından Mühafizə Hissəsinin yanğınsöndürən-xilasediciləri cəlb edilib.
Hadisə yerində əməliyyat şəraiti qiymətləndirilərkən, “VAZ” markalı minik avtomobilinin idarəetməni itirərək yol kənarındakı elektrik dirəyinə çırpılması nəticəsində yol-qəza hadisəsinin baş verdiyi və sürücünün deformasiyaya uğrayan avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qaldığı müəyyən olunub.
Xilasedicilər tərəfindən xüsusi xilasetmə vasitələrinin köməyi ilə avtomobildə sıxılı vəziyyətdə qalan sürücü, 2002-ci il təvəllüdlü Qədirov Mətləb Bəxtiyar oğlu xilas edilərək təcili tibbi yardım briqadasına təhvil verilib.

В горячую линию «112» Министерства по чрезвычайным ситуациям поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии на участке дороги Куба-Нюгеди в Кубинском районе и о том, что гражданин оказался зажат в автомобиле.
Как сообщили Medianews.az в пресс-службе МЧС, по полученной информации к месту происшествия немедленно были направлены пожарно-спасательные подразделения Государственной службы пожарной охраны Кубинского районного пожарного подразделения МЧС.
При оценке оперативной обстановки на месте происшествия было установлено, что ДТП произошло в результате потери управления легковым автомобилем марки «ВАЗ» и столкновения с электропилоном на обочине дороги, а водитель остался зажатым в деформированном автомобиле.
Спасателями с помощью специального спасательного оборудования был извлечен водитель, 2002 года рождения Кадыров Матлеб Бахтияр оглы, который был передан бригаде скорой медицинской помощи.