"Qədir-Xum" yenidən cərimələndi
Hacıqabul rayonunda yerləşən "Qədir-Xum" Ailəvi İstirahət Mərkəzi eyni hüquq pozuntusuna görə yenidən cərimələnib.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi yanında Suların İstifadəsinə və Mühafizəsinə Dövlət Nəzarəti Xidməti tərəfindən sözügedən restoranda yaranan maye tullantılarının ətraf mühitə axıdıldığı müəyyən edilib.
Restoranın rəsmi müqavilə əsasında fəaliyyət göstərən icarədarı, 1984-cü il təvəllüdlü R.H. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 262.2.3-cü maddəsi ilə protokol tərtib olunub və iş məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə restoranın icarədarı 800 manat məbləğində cərimə edilib.
Qeyd edək ki, Hacıqabul rayonu ərazisində, Bakı–Şirvan avtomobil yolunun sağ tərəfində yerləşən, ümumi sahəsi 2000 kvadratmetr olan ictimai iaşə obyekti Gülnarə İsmayıl qızı Rüstəmova tərəfindən icarəyə verilib. "Qədir-Xum" Ailəvi İstirahət Mərkəzi ötən il də eyni maddə ilə cərimələnmişdi. Həmin vaxt aşkar olunmuş nöqsanların aradan qaldırılması üçün obyektə müddət verilmişdi.//qaynarinfo

В семейном центре отдыха "Гадир-Хум", расположенном в районе Хаджигабул, вновь был наложен штраф за такое же нарушение.
Как сообщает Medianews.az, Государственная служба контроля за использованием и охраной вод при Агентстве Государственных Водных Ресурсов Азербайджана выявила, что в данном ресторане производятся сбросы жидких отходов в окружающую среду.
На арендатора ресторана, работающего на основании официального договора, Р.Х., 1984 года рождения, был составлен протокол по статье 262.2.3 Кодекса об административных правонарушениях, и дело направлено в суд. По решению суда арендатор ресторана был оштрафован на сумму 800 манатов.
Стоит отметить, что объект общественного питания общей площадью 2000 квадратных метров, расположенный с правой стороны автомобильной дороги Баку-Ширван на территории района Хаджигабул, был сдан в аренду Гульнаре Исмаил кызы Рустамовой. Семейный центр отдыха "Гадир-Хум" также был оштрафован по той же статье в прошлом году. Тогда объекту был предоставлен срок на устранение выявленных нарушений.//qaynarinfo