"Qədir-Xum" yenidən cərimələndi
Hacıqabul rayonunda yerləşən "Qədir-Xum" Ailəvi İstirahət Mərkəzi eyni hüquq pozuntusuna görə yenidən cərimələnib.
Medianews.az xəbər verir ki, Azərbaycan Dövlət Su Ehtiyatları Agentliyi yanında Suların İstifadəsinə və Mühafizəsinə Dövlət Nəzarəti Xidməti tərəfindən sözügedən restoranda yaranan maye tullantılarının ətraf mühitə axıdıldığı müəyyən edilib.
Restoranın rəsmi müqavilə əsasında fəaliyyət göstərən icarədarı, 1984-cü il təvəllüdlü R.H. barəsində İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 262.2.3-cü maddəsi ilə protokol tərtib olunub və iş məhkəməyə göndərilib. Məhkəmənin qərarı ilə restoranın icarədarı 800 manat məbləğində cərimə edilib.
Qeyd edək ki, Hacıqabul rayonu ərazisində, Bakı–Şirvan avtomobil yolunun sağ tərəfində yerləşən, ümumi sahəsi 2000 kvadratmetr olan ictimai iaşə obyekti Gülnarə İsmayıl qızı Rüstəmova tərəfindən icarəyə verilib. "Qədir-Xum" Ailəvi İstirahət Mərkəzi ötən il də eyni maddə ilə cərimələnmişdi. Həmin vaxt aşkar olunmuş nöqsanların aradan qaldırılması üçün obyektə müddət verilmişdi.//qaynarinfo

The "Qədir-Xum" Family Recreation Center located in the Hacıqabul district has been fined again for the same violation.
Medianews.az reports that the State Supervision Service for the Use and Protection of Water under the State Water Resources Agency of Azerbaijan determined that liquid waste generated at the mentioned restaurant was discharged into the environment.
An administrative protocol was drawn up against R.H., born in 1984, the official leaseholder operating the restaurant under a formal contract, under Article 262.2.3 of the Code of Administrative Offenses, and the case was sent to court. By court decision, the leaseholder of the restaurant was fined 800 manats.
It should be noted that the public catering facility with a total area of 2000 square meters, located on the right side of the Baku–Shirvan highway in the Hacıqabul district, was leased by Gulnara Ismayil qizi Rustamova. The "Qədir-Xum" Family Recreation Center was also fined last year under the same article. At that time, a deadline was given to the facility for eliminating the detected deficiencies.//qaynarinfo