Qanunsuz mərc əməliyyatı:
İstanbul mərkəzli keçirilən qanunsuz mərc əməliyyatı çərçivəsində Ankara, İzmir, Hatay və Diyarbəkirdə eyni vaxtda reydlər aparılıb.
Medianews.az “Haberler.com”a istinadən xəbər verir ki, əməliyyat nəticəsində 8 nəfər saxlanılıb, 3 şirkət və “Diyarbekirspor” futbol klubunun əmlakına həbs qoyulub.
Aparılan araşdırmalar zamanı klubun sabiq prezidenti və bəzi rəhbər şəxslərin qanunsuz mərc saytının sahibi olduqları müəyyən edilib.
Cinayət yolu ilə əldə olunan vəsait müxtəlif idman klubları vasitəsilə leqallaşdırılıb.
İstintaq materiallarına əsasən, mərc fəaliyyətindən əldə edilən gəlirlər klubun mühasibi və bəzi əməkdaşlarının bank hesabları üzərindən klubun hesablarına köçürülüb.
Əməliyyat zamanı 6 avtomobil, 3 motosiklet, 7 mənzil, 6 torpaq sahəsi və 1 qeyri-yaşayış obyekti də müsadirə edilib.

В рамках незаконной операции по ставкам, проведенной со штаб-квартирой в Стамбуле, одновременно прошли рейды в Анкаре, Измире, Хатае и Диарбекире.
Medianews.az со ссылкой на «Haberler.com» сообщает, что в результате операции были задержаны 8 человек, наложен арест на имущество 3 компаний и футбольного клуба «Диарбекирспор».
В ходе проведенных расследований было установлено, что бывший президент клуба и некоторые руководители являлись владельцами незаконного сайта ставок.
Средства, полученные преступным путем, были отмыты через различные спортивные клубы.
По материалам расследования, доходы от деятельности по ставкам переводились на счета клуба через банковские счета бухгалтера клуба и некоторых сотрудников.
Во время операции были также конфискованы 6 автомобилей, 3 мотоцикла, 7 квартир, 6 земельных участков и 1 нежилое помещение.