"Hər şeydən əvvəl azarkeşlərə təşəkkürümü bildirirəm".
Medianews.az xəbər verir ki, bunu UEFA Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsində keçirilən "Qarabağ" - "Vestri" oyunundan sonra təmsilçimizin baş məşqçisi Qurban Qurbanov deyib.
O bildirib ki, komanda ilk oyundan məsuliyyətli olmalı olduqlarını başa düşüb:
"Futbolçularımı təbrik edirəm. İlk oyunda qalibiyyət vacib idi. Bir az oyun planı ilə bağlı narazılığım var idi. İkinci hissənin ortalarında yorğunluq hiss olundu. Komanda da yeni transferlər var və adaptasiya üçün bizə vaxt lazımdır. Cavab oyununa da yaxşı hazırlaşmalıyıq.
Mən, həmçinin "Sabah"ı və "Zirə"ni də qazandıqları qələbələrə görə təbrik edirəm. Bu, ölkəmizə qazanılan əmsallar üçün də çox vacibdir", - deyə baş məşqçi vurğulayıb.
Qeyd edək ki, UEFA Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsində keçirilən "Qarabağ" - "Vestri" (İslandiya) oyunu təmsilçimizin 3:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
Xatırladaq ki, cavab qarşılaşması İslandiyanın paytaxtı Reykyavikdə yerləşən "Valbyarnarvöllur" stadionunda olacaq. Görüş Bakı vaxtı ilə iyulun 17-də, saat 00:00-da start götürəcək.//Oxu.Az

"Прежде всего выражаю благодарность болельщикам".
Как сообщает Medianews.az, об этом после матча первого квалификационного раунда Лиги Европы УЕФА "Карабах" - "Вестри" заявил главный тренер нашей команды Гурбан Гурбанов.
Он отметил, что команда поняла, что на первый матч нужно было настроиться ответственно:
"Поздравляю своих футболистов. Победа была важна в первом матче. У меня были некоторые претензии к игровому плану. В середине второго тайма ощущалась усталость. В команде есть новые трансферы и нам нужно время для адаптации. Также нам нужно хорошо подготовиться к ответной игре.
Также поздравляю "Сабах" и "Зирю" с их победами. Это очень важно для коэффициентов, заработанных для нашей страны", - подчеркнул главный тренер.
Отметим, что матч первого квалификационного раунда Лиги Европы УЕФА "Карабах" - "Вестри" (Исландия) завершился победой нашей команды со счётом 3:0.
Напомним, что ответная встреча пройдёт на стадионе "Вальбьярнарвольлюр" в столице Исландии Рейкьявике. Встреча начнётся по бакинскому времени 17 июля в 00:00.//Oxu.Az