"Hər şeydən əvvəl azarkeşlərə təşəkkürümü bildirirəm".
Medianews.az xəbər verir ki, bunu UEFA Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsində keçirilən "Qarabağ" - "Vestri" oyunundan sonra təmsilçimizin baş məşqçisi Qurban Qurbanov deyib.
O bildirib ki, komanda ilk oyundan məsuliyyətli olmalı olduqlarını başa düşüb:
"Futbolçularımı təbrik edirəm. İlk oyunda qalibiyyət vacib idi. Bir az oyun planı ilə bağlı narazılığım var idi. İkinci hissənin ortalarında yorğunluq hiss olundu. Komanda da yeni transferlər var və adaptasiya üçün bizə vaxt lazımdır. Cavab oyununa da yaxşı hazırlaşmalıyıq.
Mən, həmçinin "Sabah"ı və "Zirə"ni də qazandıqları qələbələrə görə təbrik edirəm. Bu, ölkəmizə qazanılan əmsallar üçün də çox vacibdir", - deyə baş məşqçi vurğulayıb.
Qeyd edək ki, UEFA Avropa Liqasının 1-ci təsnifat mərhələsində keçirilən "Qarabağ" - "Vestri" (İslandiya) oyunu təmsilçimizin 3:0 hesablı qələbəsi ilə başa çatıb.
Xatırladaq ki, cavab qarşılaşması İslandiyanın paytaxtı Reykyavikdə yerləşən "Valbyarnarvöllur" stadionunda olacaq. Görüş Bakı vaxtı ilə iyulun 17-də, saat 00:00-da start götürəcək.//Oxu.Az

"First of all, I thank the fans."
Medianews.az reports that this was stated by our representative's head coach Qurban Qurbanov after the "Qarabağ" - "Vestri" match held in the 1st qualifying round of the UEFA Europa League.
He said that the team understood they had to be responsible in the first match:
"I congratulate my players. Winning in the first game was important. I had some dissatisfaction regarding the game plan. Fatigue was felt in the middle of the second half. The team also has new transfers and we need time for adaptation. We must also prepare well for the return match.
I also congratulate 'Sabah' and 'Zirə' on their victories. This is very important for the coefficients earned for our country," the head coach emphasized.
It should be noted that the "Qarabağ" - "Vestri" (Iceland) match held in the 1st qualifying round of the UEFA Europa League ended with our representative's 3:0 victory.
Let us remind that the return match will be held at the "Valbyarnarvöllur" stadium located in Reykjavik, the capital of Iceland. The meeting will start on July 17 at 00:00 Baku time.//Oxu.Az