Floridada yerləşən Palm-Biç Beynəlxalq Hava Limanının adı rəsmən ABŞ Prezidenti Donald Trampın şərəfinə dəyişdirilib.
Bu barədə hava limanının mətbuat xidməti məlumat yayıb.
"Bu gündən etibarən Palm-Biç Beynəlxalq Hava Limanı rəsmi olaraq Donald Tramp Beynəlxalq Hava Limanı adlandırılır", — deyə hava limanının "Facebook" səhifəsində dərc olunan məlumatda bildirilib.
Qeyd olunub ki, hava limanındakı lövhələrin və daxili interyerin dəyişdirilməsi bir neçə həftə çəkəcək. Bununla yanaşı, avqustun 18-dən etibarən hava limanının beynəlxalq kodu da "PBI"dan "DJT"yə dəyişdiriləcək.
Ağ Ev rəhbərinin oğlu Erik Trampın verdiyi məlumata görə, adı dəyişdirilən hava limanına eniş edən ilk təyyarə Trampın özünə məxsus olan və "Trump Force One" adlandırılan "Boeing 757" tipli şəxsi hava gəmisi olub.

Название международного аэропорта Палм-Бич во Флориде официально изменено в честь президента США Дональда Трампа.
Об этом сообщила пресс-служба аэропорта.
"Начиная с сегодняшнего дня международный аэропорт Палм-Бич официально называется Международным аэропортом Дональда Трампа", — говорится в сообщении, опубликованном на странице аэропорта в "Facebook".
Отмечается, что замена табличек и внутреннего интерьера аэропорта займет несколько недель. Кроме того, начиная с 18 августа международный код аэропорта также изменится с "PBI" на "DJT".
По информации, предоставленной сыном главы Белого дома Эриком Трампом, первым самолетом, приземлившимся в переименованном аэропорту, стал личный самолет Трампа типа "Boeing 757", названный "Trump Force One".