Floridada yerləşən Palm-Biç Beynəlxalq Hava Limanının adı rəsmən ABŞ Prezidenti Donald Trampın şərəfinə dəyişdirilib.
Bu barədə hava limanının mətbuat xidməti məlumat yayıb.
"Bu gündən etibarən Palm-Biç Beynəlxalq Hava Limanı rəsmi olaraq Donald Tramp Beynəlxalq Hava Limanı adlandırılır", — deyə hava limanının "Facebook" səhifəsində dərc olunan məlumatda bildirilib.
Qeyd olunub ki, hava limanındakı lövhələrin və daxili interyerin dəyişdirilməsi bir neçə həftə çəkəcək. Bununla yanaşı, avqustun 18-dən etibarən hava limanının beynəlxalq kodu da "PBI"dan "DJT"yə dəyişdiriləcək.
Ağ Ev rəhbərinin oğlu Erik Trampın verdiyi məlumata görə, adı dəyişdirilən hava limanına eniş edən ilk təyyarə Trampın özünə məxsus olan və "Trump Force One" adlandırılan "Boeing 757" tipli şəxsi hava gəmisi olub.

The name of Palm Beach International Airport in Florida has officially been changed in honor of U.S. President Donald Trump.
This was reported by the airport's press service.
"As of today, Palm Beach International Airport is officially named Donald Trump International Airport," the information posted on the airport's "Facebook" page stated.
It was noted that changing the signs and interior of the airport will take several weeks. Additionally, starting from August 18, the airport's international code will also change from "PBI" to "DJT."
According to a statement from White House Chief Eric Trump, the first plane to land at the renamed airport was a personal aircraft called "Trump Force One," a Boeing 757 owned by Trump himself.