Zelenski: Azərbaycan və Türkiyəyə bir daha təşəkkür etmək istəyirəm
Ukrayna Prezidenti Volodimir Zelenski Azərbaycan və Türkiyəyə bir daha təşəkkür etmək istədiyini bildirib.
Demokrat.az bildirir ki, Ukrayna Prezidenti jurnalistlərlə onlayn formatda təmasında "Report"un Şərqi Avropa bürosunun sualını cavablandırarkən NATO sammitində Azərbaycan və Türkiyəyə əməkdaşlığa görə təşəkkür etdiyini xatırladaraq, bunu təkrar etmək istədiyini qeyd edib.
"Azərbaycana təşəkkür etmək istərdim. Türkiyəyə də təşəkkür etmək istərdim. Biz həqiqətən müdafiə sferasında da işləməyə başlamışıq. Gəlin, mümkünsə, detallara varmayaq. Amma hər iki ölkə (Azərbaycan-Türkiyə - red.) ilə əməkdaşlıqda kifayət qədər sürətlə irəliləyirik. Liderlərə və ölkələrə dərin təşəkkür edirəm" – o deyib.

Ukrainian President Volodymyr Zelensky stated that he wants to thank Azerbaijan and Turkey once again.
Demokrat.az reports that during an online interaction with journalists, while answering a question from "Report"'s Eastern Europe bureau, the President of Ukraine recalled that he had thanked Azerbaijan and Turkey for their cooperation at the NATO summit and expressed his desire to repeat that thanks.
"I would like to thank Azerbaijan. I would also like to thank Turkey. We have indeed started working in the defense sector as well. Let's, if possible, not go into details. But we are progressing at a considerable pace in cooperation with both countries (Azerbaijan-Turkey - editor). I extend my deep thanks to the leaders and countries," he said.