Paşinyanın keçmiş arvadı
Medianews.az erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, iddialar dünən və ondan bir gün əvvəl verilib və imzalanıb, lakin hələlik heç biri icraata qəbul edilməyib.
Xatırladaq ki, "Müstəqil Müşahidəçi" seçkiqabağı dövrdə qanunvericilik qadağasına baxmayaraq, "Mənim Addımım" Fondunun Vətəndaş Müqaviləsi partiyası və şəxsən Nikol Paşinyana bağlı xeyriyyəçilik fəaliyyəti ilə bağlı problemləri sənədləşdirib. "Müstəqil Müşahidəçi" Anna Akopyanın 15 müxtəlif cinayətə görə məsuliyyətə cəlb edilməsi tələbi ilə İnzibati Məhkəməyə müraciət etdiyini bildirib. "Mənim Addımım" Fondunun icraçı direktoru Anna aprelin 27-də "Müstəqil Müşahidəçi"nin bəyanatı ilə hüquqlarının pozulduğundan şikayət edib.
İddiaçı "Mənim Addımım" Fonduna qarşı İnzibati Məhkəmədə Ermənistan İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 40.16-cı maddəsinin 1-ci hissəsinə əsasən - xeyriyyə ianələrinə qoyulan qadağanın pozulması ilə bağlı inzibati məsuliyyət tələb edən iddia qaldırıb.
Lakin məhkəmə düzəlişlər üçün iddianı geri qaytarıb. Düzəlişlərdən sonra iddia geri qaytarılmasa da, əvəzində Anna Akopyana qarşı 14 yeni iddia qaldırılıb. (Unikal.az)

The "Independent Observer" public bloc has filed 14 claims against Anna Akopyan in the Administrative Court.
Medianews.az, citing Armenian media, reports that the claims were submitted and signed yesterday and the day before, but none have been accepted for consideration yet.
It should be recalled that despite the legislative ban during the pre-election period, the "Independent Observer" documented problems related to the charitable activities linked to the "My Step" Foundation, the Civil Contract party, and personally to Nikol Pashinyan. The "Independent Observer" stated that Anna Akopyan applied to the Administrative Court demanding her to be held accountable for 15 different crimes. The executive director of the "My Step" Foundation, Anna, filed a complaint on April 27 about her rights being violated by the statement from the "Independent Observer."
The plaintiff filed a claim against the "My Step" Foundation in the Administrative Court based on Article 40.16, part 1 of the Armenian Administrative Offenses Code, demanding administrative responsibility for violating the ban on charitable donations.
However, the court returned the claim for amendments. Although the claim was not returned after the amendments, 14 new claims have been filed against Anna Akopyan instead. (Unikal.az)