Paşinyanın keçmiş arvadı
Medianews.az erməni mediasına istinadən xəbər verir ki, iddialar dünən və ondan bir gün əvvəl verilib və imzalanıb, lakin hələlik heç biri icraata qəbul edilməyib.
Xatırladaq ki, "Müstəqil Müşahidəçi" seçkiqabağı dövrdə qanunvericilik qadağasına baxmayaraq, "Mənim Addımım" Fondunun Vətəndaş Müqaviləsi partiyası və şəxsən Nikol Paşinyana bağlı xeyriyyəçilik fəaliyyəti ilə bağlı problemləri sənədləşdirib. "Müstəqil Müşahidəçi" Anna Akopyanın 15 müxtəlif cinayətə görə məsuliyyətə cəlb edilməsi tələbi ilə İnzibati Məhkəməyə müraciət etdiyini bildirib. "Mənim Addımım" Fondunun icraçı direktoru Anna aprelin 27-də "Müstəqil Müşahidəçi"nin bəyanatı ilə hüquqlarının pozulduğundan şikayət edib.
İddiaçı "Mənim Addımım" Fonduna qarşı İnzibati Məhkəmədə Ermənistan İnzibati Xətalar Məcəlləsinin 40.16-cı maddəsinin 1-ci hissəsinə əsasən - xeyriyyə ianələrinə qoyulan qadağanın pozulması ilə bağlı inzibati məsuliyyət tələb edən iddia qaldırıb.
Lakin məhkəmə düzəlişlər üçün iddianı geri qaytarıb. Düzəlişlərdən sonra iddia geri qaytarılmasa da, əvəzində Anna Akopyana qarşı 14 yeni iddia qaldırılıb. (Unikal.az)

Общественный блок "Независимый Наблюдатель" подал 14 исков против Анны Акопян в Административный суд.
Medianews.az, ссылаясь на армянские СМИ, сообщает, что иски были поданы и подписаны вчера и позавчера, однако пока ни один из них не принят к рассмотрению.
Напомним, что "Независимый Наблюдатель" задокументировал проблемы, связанные с благотворительной деятельностью Фонда "Мой шаг", связанного с партией Гражданского договора и лично с Николом Пашиняном, несмотря на законодательный запрет в предвыборный период. "Независимый Наблюдатель" заявил, что обратился в Административный суд с требованием привлечь Анну Акопян к ответственности за 15 различных преступлений. Исполнительный директор Фонда "Мой шаг" Анна 27 апреля подала жалобу о нарушении своих прав в связи с заявлением "Независимого Наблюдателя".
Истец подал иск в Административный суд против Фонда "Мой шаг" на основании части 1 статьи 40.16 Кодекса об административных правонарушениях Армении — о привлечении к административной ответственности за нарушение запрета на благотворительные пожертвования.
Однако суд вернул иск для внесения исправлений. После исправлений иск не был возвращен, но вместо этого против Анны Акопян было подано 14 новых исков. (Unikal.az)