Öldürülən 30 yaşlı şəxs
Ağcabədidə qətlə yetirilən 30 yaşlı Şaiq Mamedov Azərbaycan Minatəmizləmə Agentliyinin (ANAMA) əməkdaşı olub.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə "Qafqazinfo" məlumat yayıb.
Qeyd edək ki, hadisə rayonun Yuxarı Qiyaməddinli kəndində qeydə alınıb.
Nəticədə, kənd sakinləri - 1996-cı il təvəllüdlü Şaiq Mamedov və 1989-cu il təvəllüdlü əmisi oğlu Həsən Mamedov qətlə yetirilib.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən 2004-cü il təvəllüdlü Əliniyaz Əliyev polis əməkdaşları tərəfindən saxlanılıb.
Məlumata görə, tərəflər ötən gün kənddəki toyun ciyəraxşamı məclisində mübahisə ediblər. Həmin mübahisə bu gün davam etdirilib və qanlı hadisə baş verib.
Yaxınlarının verdiyi məlumata görə, 12 ildir evli olan Ş.Mamedovun övladı olmurmuş. O, yaxın günlərdə ata olacaqmış.
Faktla bağlı Rayon Prokurorluğunda Cinayət Məcəlləsinin 120.2.7-ci (iki və ya daha çox şəxsi öldürmə) maddəsi ilə cinayət işi başlanıb.

В Агджабеди был убит 30-летний Шаик Мамедов, сотрудник Азербайджанского агентства по разминированию (АНАМА).
Medianews.az сообщает, что об этом информирует "Кавказинфо".
Отметим, что инцидент произошел в селе Юхары Гиямаддинли района.
В результате были убиты жители села - Шаик Мамедов 1996 года рождения и его двоюродный брат Хасан Мамедов 1989 года рождения.
Подозреваемый в совершении преступления, Алинияз Алиев 2004 года рождения, был задержан полицейскими.
По информации, стороны поссорились на поминальном обеде на свадьбе в селе позавчера. Спор продолжился сегодня, что привело к кровавому инциденту.
По данным родственников, Ш.Мамедов, который был женат 12 лет, не имел детей. В ближайшее время он должен был стать отцом.
По факту возбуждено уголовное дело по статье 120.2.7 Уголовного кодекса (умышленное убийство двух и более лиц) в прокуратуре района.