Novxanıda narkobunker aşkarlanıb -
Bildirilib ki, keçirilən tədbirlərlə narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən 45 yaşlı Etibar Qurbanov saxlanılıb. Onun yaşadığı ünvana və həyətyanı sahəsində yerin altında hazırladığı gizli bunkerə baxış zamanı kultivasiya yolu ilə yetişdirilmiş, ümumi çəkisi 11 kiloqramdan artıq olan 209 ədəd çətənə kolu, həmçinin 2 kiloqrama yaxın marixuana aşkarlanaraq götürülüb.
Araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, E.Qurbanov bunkerə xüsusi havalandırma, işıqlandırma və istilik sistemləri quraşdıraraq çətənə bitkilərinin yetişdirilməsi üçün münbit şərait yaradıb.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Məhkəmənin qərarı ilə E.Qurbanov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

В поселке Новханы Абшеронского района обнаружен тайный наркобункер.
Сообщается, что в ходе проведенных мероприятий задержан 45-летний Эттибар Гурбанов, подозреваемый в незаконном обороте наркотиков. При обыске по месту его жительства и на приусадебном участке под землей в тайном бункере были обнаружены и изъяты 209 кустов конопли, выращенных методом культивации общей массой более 11 килограммов, а также около 2 килограммов марихуаны.
В ходе расследования установлено, что Э. Гурбанов оборудовал в бункере специальные системы вентиляции, освещения и отопления, создав благоприятные условия для выращивания конопли.
По факту возбуждено уголовное дело. По решению суда в отношении Э. Гурбанова избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.