Novxanıda narkobunker aşkarlanıb -
Bildirilib ki, keçirilən tədbirlərlə narkotiklərin qanunsuz dövriyyəsində şübhəli bilinən 45 yaşlı Etibar Qurbanov saxlanılıb. Onun yaşadığı ünvana və həyətyanı sahəsində yerin altında hazırladığı gizli bunkerə baxış zamanı kultivasiya yolu ilə yetişdirilmiş, ümumi çəkisi 11 kiloqramdan artıq olan 209 ədəd çətənə kolu, həmçinin 2 kiloqrama yaxın marixuana aşkarlanaraq götürülüb.
Araşdırmalar zamanı müəyyən edilib ki, E.Qurbanov bunkerə xüsusi havalandırma, işıqlandırma və istilik sistemləri quraşdıraraq çətənə bitkilərinin yetişdirilməsi üçün münbit şərait yaradıb.
Faktla bağlı cinayət işi başlanılıb. Məhkəmənin qərarı ilə E.Qurbanov barəsində həbs qətimkan tədbiri seçilib.

A secret drug bunker has been discovered in the Novkhani settlement of the Absheron district.
It was reported that as part of the measures taken, 45-year-old Etibar Gurbanov, suspected of illegal drug trafficking, was detained. During a search of his residence and the backyard area, a secret bunker prepared underground was found to contain 209 cannabis plants cultivated by cultivation method, with a total weight of over 11 kilograms, as well as nearly 2 kilograms of marijuana, which were confiscated.
During the investigation, it was determined that E. Gurbanov had installed special ventilation, lighting, and heating systems in the bunker to create favorable conditions for growing cannabis plants.
A criminal case has been initiated regarding the fact. By court decision, a preventive measure of arrest was chosen for E. Gurbanov.