Növbəti iki gün Bakıda
İyunun 12-13-də Bakıda və Abşeron yarımadasında, 12-16-da isə bəzi bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı xəbərdarlıq verib.
Milli Hidrometeorologiya Xidmətindən Medianews.az-a verilən məlumata görə, Bakıda və Abşeron yarımadasında, Tovuz, Gəncə, Mingəçevir, Qazax, Ağstafa, Gədəbəy, Göygöl, Qax, Balakən, Samux, Şəki, Zaqatala, Kəlbəcər, Laçın, Neftçala, Qobustan, Xızı, Qusar, Naxçıvan MR, Daşkəsən, Goranboy, Naftalan, Şəmkirdə sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.

A yellow warning has been issued regarding windy weather conditions expected in Baku and the Absheron Peninsula on June 12-13, and in some regions from the 12th to the 16th.
According to information provided by the National Hydrometeorology Service to Medianews.az, a north-west wind corresponding to the yellow warning will blow in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in Tovuz, Ganja, Mingachevir, Gazakh, Agstafa, Gadabay, Goygol, Qakh, Balaken, Samukh, Sheki, Zaqatala, Kalbajar, Lachin, Neftchala, Gobustan, Khizi, Gusar, Nakhchivan Autonomous Republic, Dashkasan, Goranboy, Naftalan, and Shamkir, with wind speeds ranging from 13.9 to 20.7 m/s.