Nəvəsi imtahandan az bal yığdı,
İttiham aktına görə, 65 yaşlı Hacımurad Əliyev (ad və soyad şərtidir) 9-cu sinif buraxılışından 130 bal yığan nəvəsinə irad bildirib. Bu zaman onun gəlini kobud cavab qaytarıb və qayınata ilə gəlin arasında mübahisə yaranıb. Mübahisə zamanı Hacımurad Əliyev stəkanı götürərək, gəlininə atıb. Stəkan qadının üzünə dəyərək, ona xəsarət yetirib.
Faktla bağlı Hacımurad Əliyev barəsində cinayət işi açılıb.
Təqsirləndirilən şəxs ifadəsində əməlindən peşman olduğunu və zərərçəkənlə barışdığını bildirib. Zərərçəkən də həmçinin qayınatasına qarşı şikayət və tələbinin olmadığını deyib.
Məhkəmənin qərarı ilə cinayət təqibinə xitam verilib və Hacımurad Əliyev məsuliyyətdən azad olunub.//lentaz

В Баку тесть нанес травму своей невестке.
Medianews.az сообщает, что инцидент произошёл в Хазарском районе, посёлке Шювалан, в садовом массиве Майяк.
Согласно обвинительному акту, 65-летний Гаджимурад Алиев (имя и фамилия условные) сделал замечание своей внучке, которая набрала 130 баллов по итогам 9 класса. В этот момент его невестка грубо ответила, и между тестем и невесткой началась ссора. Во время ссоры Гаджимурад Алиев взял стакан и бросил в свою невестку. Стакан ударил женщину по лицу, причинив ей травму.
По факту инцидента на Гаджимурада Алиева было возбуждено уголовное дело.
В своем заявлении обвиняемый выразил сожаление о содеянном и сообщил, что примирился с потерпевшей. Потерпевшая также заявила, что не имеет жалоб и претензий к тестю.
По решению суда уголовное преследование было прекращено, и Гаджимурад Алиев освобождён от ответственности.//lentaz