Mbappe Ronaldonu geridə qoydu
Fransa millisinin hücumçusu Kilian Mbappe dünya çempionatları tarixinin ən yaxşı bombardirləri siyahısında ikinci pilləyə yüksəlib. DÇ-2026-nın qrup mərhələsinin ikinci turunda İraq üzərində 3:0 hesablı qələbədə dubla imza atan Mbappe mundiallardakı qol sayını 16-ya çatdırıb.
Medianews.az xəbər verir ki, bununla o, braziliyalı Ronaldo Nazariodan (15 qol) irəli keçərək almaniyalı Miroslav Kloze ilə eyni göstəriciyə nail olub.
Hazırda dünya çempionatları tarixinin ən məhsuldar futbolçusu Argentina millisinin kapitanı Lionel Messidir. Təcrübəli hücumçunun aktivində 18 qol var.
Qeyd edək ki, həm Fransa, həm də Argentina millisi DÇ-2026-nın pley-off mərhələsinə vaxtından əvvəl vəsiqə qazanıb.

Нападающий сборной Франции Килиан Мбаппе поднялся на второе место в списке лучших бомбардиров в истории чемпионатов мира. Во втором туре группового этапа ЧМ-2026, оформив дубль в победе над Ираком со счётом 3:0, Мбаппе довёл количество мячей на мундиалях до 16.
Medianews.az сообщает, что таким образом он обошёл бразильца Роналдо Назарио (15 голов) и сравнялся по показателям с немцем Мирославом Клозе.
В настоящее время самым результативным футболистом в истории чемпионатов мира является капитан сборной Аргентины Лионель Месси. В активе опытного нападающего 18 мячей.
Отметим, что и сборные Франции, и Аргентины досрочно обеспечили себе путёвки в плей-офф чемпионата мира 2026 года.