Keniyada sel fəlakəti:
Keniyanın paytaxtı Nairobi şəhərində güclü yağışlardan sonra baş verən sel nəticəsində azı 10 nəfər həyatını itirib.
Medianews.az Trend-ə istinadən xəbər verir ki, bu barədə yerli KİV məlumat yayıb.
Bildirilib ki, ötən gün şəhərdə yağan güclü yağışlar nəticəsində daşqınları baş verib.
Nairobi Polis Komandanı Corc Seda yerli radioya açıqlamasında bildirib ki, sel nəticəsində 10 nəfər ölüb.
Onun sözlərinə görə, ölənlərdən 8-i sürətlə yüksələn sel suları səbəbindən axının apardığı avtomobillərin içində həyatını itirib.
Seda qeyd edib ki, sel zamanı şəhərin müxtəlif ərazilərində elektrik cərəyanı vurması nəticəsində daha 2 nəfər ölüb. Güclü su basması səbəbindən əsas yolların keçilməz hala düşməsi nəticəsində şəhər üzrə ən azı 71 avtomobil yolda qalıb.
Polis rəsmisi əlavə edib ki, seldən zərər çəkmiş bir çox ərazidə axtarış-xilasetmə işləri davam etdirilir və ölənlərin sayının arta biləcəyi istisna olunmur.

В столице Кении, городе Найроби, в результате наводнения после сильных дождей погибло не менее 10 человек.
Medianews.az со ссылкой на Trend сообщает, что об этом сообщили местные СМИ.
Указано, что вчера в городе из-за сильных дождей произошли наводнения.
Командир полиции Найроби Джордж Седа в заявлении для местного радио сообщил, что в результате наводнения погибло 10 человек.
По его словам, 8 из погибших умерли в автомобилях, унесённых стремительно поднимающейся водой.
Седа отметил, что во время наводнения в разных районах города два человека погибли от удара электрическим током. Из-за сильного подъёма воды основные дороги стали непроходимыми, в результате чего не менее 71 автомобиль остался на дороге.
Офицер полиции добавил, что поисково-спасательные работы продолжаются во многих пострадавших районах, и число погибших может увеличиться.