Kadi Borges "Sabah"la CAVAB OYUNU barədə:
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri "Teleqraf"a açıqlamasında "Qarabağ"ın braziliyalı futbolçusu Kadi Borges deyib.
30 yaşlı yarımmüdafiəçi Azərbaycan Kubokunun yarımfinal mərhələsinin ilk oyununda "Sabah"la 2:2 hesablı heç-heçə barədə fikirlərini bildirib:
"Biz bilirik ki, "Sabah"a qarşı oynamaq çətindir. Onların yaxşı heyəti, sistemi var. Düşünürəm ki, bu gün yaxşı oynadıq. Bir neçə şansı qaçırdım, yenə də yaxşı oyun keçirdik. Cavab görüşümüz olacaq, ona hazırlaşmalıyıq".
O, görüşün 64-cü dəqiqəsində komanda yoldaşı Kevin Medinanın kobud davranışından sonra rəqibin penalti qazandığı epizoda isə belə münasibət bildirib:
"Bu futboldur. Qərarı hakim verir, bizim əlimizdən bir şey gəlmir".
Kadi aprelin 22-də baş tutacaq cavab qarşılaşması ilə bağlı fikirlərini də bölüşüb:
"Meydanda yenidən 11-ə qarşı 11 olacağıq. Dəyişikliyə ehtiyac yoxdur. Eyni məşqləri edəcəyik. "Qarabağ" - "Sabah" görüşləri maraqlı keçir. Çempionat belə görüşləri tələb edir. Liqada belə görüşlərin olması futbolçular, klublar, inkişaf, hazırlıq üçün önəmlidir".

"We will not change anything in the away match. We will focus more on having fun."
Medianews.az reports that these words were said by "Qarabağ"'s Brazilian footballer Kadi Borges in an interview with "Teleqraf".
The 30-year-old midfielder shared his thoughts on the 2:2 draw in the first leg of the Azerbaijan Cup semifinal against "Sabah":
"We know that playing against 'Sabah' is difficult. They have a good squad and system. I think we played well today. I missed a few chances, but we still played well. We will have the return match, we must prepare for it."
He commented on the incident in the 64th minute of the match when the opponent was awarded a penalty after a rough action by his teammate Kevin Medina:
"This is football. The decision is up to the referee, there is nothing we can do."
Kadi also shared his thoughts about the return match, which will take place on April 22:
"On the field, it will again be 11 against 11. No changes are needed. We will do the same training. Matches between 'Qarabağ' and 'Sabah' are interesting. The championship demands such matches. Having such matches in the league is important for players, clubs, development, and preparation."