Kadi Borges "Sabah"la CAVAB OYUNU barədə:
Medianews.az xəbər verir ki, bu sözləri "Teleqraf"a açıqlamasında "Qarabağ"ın braziliyalı futbolçusu Kadi Borges deyib.
30 yaşlı yarımmüdafiəçi Azərbaycan Kubokunun yarımfinal mərhələsinin ilk oyununda "Sabah"la 2:2 hesablı heç-heçə barədə fikirlərini bildirib:
"Biz bilirik ki, "Sabah"a qarşı oynamaq çətindir. Onların yaxşı heyəti, sistemi var. Düşünürəm ki, bu gün yaxşı oynadıq. Bir neçə şansı qaçırdım, yenə də yaxşı oyun keçirdik. Cavab görüşümüz olacaq, ona hazırlaşmalıyıq".
O, görüşün 64-cü dəqiqəsində komanda yoldaşı Kevin Medinanın kobud davranışından sonra rəqibin penalti qazandığı epizoda isə belə münasibət bildirib:
"Bu futboldur. Qərarı hakim verir, bizim əlimizdən bir şey gəlmir".
Kadi aprelin 22-də baş tutacaq cavab qarşılaşması ilə bağlı fikirlərini də bölüşüb:
"Meydanda yenidən 11-ə qarşı 11 olacağıq. Dəyişikliyə ehtiyac yoxdur. Eyni məşqləri edəcəyik. "Qarabağ" - "Sabah" görüşləri maraqlı keçir. Çempionat belə görüşləri tələb edir. Liqada belə görüşlərin olması futbolçular, klublar, inkişaf, hazırlıq üçün önəmlidir".

"В выездном матче мы ничего менять не будем. Будем смотреть, чтобы больше веселиться".
Medianews.az сообщает, что эти слова в интервью "Телеграфу" сказал бразильский футболист "Карабаха" Кади Боржес.
30-летний полузащитник поделился мыслями о ничейном исходе 2:2 в первом матче полуфинала Кубка Азербайджана против "Сабаха":
"Мы знаем, что играть против "Сабаха" сложно. У них хороший состав, есть своя система. Думаю, сегодня мы сыграли хорошо. Я упустил несколько моментов, но всё же провели хороший матч. Будет ответная встреча, к ней нужно готовиться".
О эпизоде на 64-й минуте, когда после грубого поведения одноклубника Кевина Медины соперник получил пенальти, он высказался так:
"Это футбол. Решение принимает судья, мы ничего не можем сделать".
Кади также поделился мыслями по поводу ответного матча, который состоится 22 апреля:
"На поле мы снова будем 11 на 11. Изменения не нужны. Будем делать те же тренировки. Встречи "Карабаха" и "Сабаха" проходят интересно. Чемпионат требует таких матчей. Наличие подобных игр в лиге важно для футболистов, клубов, развития и подготовки".