İşlədiyi “moyka”dan maşın qaçırdı -
Məlumata görə, zərərçəkən polisə müraciət edərək yumaq məqsədilə avtoyuma məntəqəsinə verdiyi “Hyundai” markalı avtomobilinin naməlum şəxs tərəfindən qaçırıldığını bildirib.
Polis əməkdaşları tərəfindən keçirilən tədbirlərlə əməli törətməkdə şübhəli bilinən, əvvəllər məhkum olunmuş 40 yaşlı B. İsmayılov saxlanıb.
Araşdırmalar zamanı məlum olub ki, avtoyuma məntəqəsində çalışan həmin şəxs yumaq üçün ona həvalə olunan nəqliyyat vasitəsini “sürərək qurutmaq” bəhanəsi ilə qaçırıb. Nəqliyyat vasitəsi polis əməkdaşları tərəfindən sahibinə geri qaytarılıb.

Из автомойки уехала машина -
Согласно информации, пострадавший обратился в полицию и заявил, что его автомобиль марки «Hyundai», который он передал на автомойку для мойки, был похищен неизвестным лицом.
В ходе проведенных полицейскими мероприятий задержан 40-летний Б. Исмаилов, ранее судимый, подозреваемый в совершении преступления.
В ходе расследования выяснилось, что данный сотрудник автомойки под предлогом «прокатиться, чтобы просушить» переданный ему для мойки транспортное средство и похитил его. Транспортное средство было возвращено владельцу сотрудниками полиции.