İran ordusu ABŞ-ın ikinci C-130 təyyarəsini vurduğunu bildirir
İran tərəfindən vurulan ABŞ Silahlı Qüvvələrinə məxsus C-130 hərbi nəqliyyat təyyarəsinin sayı ikiyə çatıb.
İran mediasının xəbərinə görə, bu barədə “Xatəmül-Ənbiya” Mərkəzi Qərargahının sözçüsü bildirib.
Onun sözlərinə görə, ABŞ ordusunun iki C-130 hərbi nəqliyyat təyyarəsi və iki “Black Hawk” helikopteri İran HHM qüvvələri tərəfindən vurulub.
“ABŞ ordusunun guya “xilasetmə əməliyyatı” adı altında vurulmuş təyyarəsinin pilotunu xilas etmək bəhanəsi ilə İsfahanın cənubundakı tərk edilmiş bir hava limanında planlaşdırdığı əməliyyat İran İslam Respublikasının silahlı qüvvələrinin vaxtında müdaxiləsi ilə tam uğursuzluğa düçar oldu”, - məlumatda deyilir.

The number of US Armed Forces C-130 military transport aircraft shot down by Iran has reached two.
According to Iranian media, this was stated by the spokesperson of the "Khatam al-Anbiya" Central Headquarters.
According to him, two C-130 military transport aircraft and two "Black Hawk" helicopters of the US army were shot down by Iran's air defense forces.
"The operation planned at an abandoned airport south of Isfahan, under the pretext of rescuing the pilot of the US army's supposedly 'rescued operation' plane, ended in complete failure due to the timely intervention of the armed forces of the Islamic Republic of Iran," the report said.