Hörmüz yolunda insident:
ABŞ Hərbi Dəniz Qüvvələrinə məxsus gəmidə xidmət edən əsgər Hörmüz boğazına doğru səfər zamanı Taylandda meymun hücumuna məruz qalıb.
Medianews.az -ın məlumatına görə, gəmi heyəti Taylandın Phuket şəhərində qısa fasilə zamanı sahilə çıxıb. Bu zaman əsgər meymunun hücumuna məruz qalaraq yüngül xəsarət alıb.
Hadisədən sonra infeksiya riskinə qarşı tədbir görülərək hərbçi Yaponiyaya təxliyə edilib. Onun sağlamlıq vəziyyətinin yaxşı olduğu bildirilir.
Rəsmi açıqlamada qeyd olunub ki, insident gəminin missiyasına təsir etməyib və əməliyyat plan üzrə davam edir.

Incident on the Hormuz route:
A soldier serving on a ship belonging to the US Navy was attacked by a monkey in Thailand during a trip towards the Hormuz Strait.
Medianews.az reports that the ship's crew went ashore during a short break in Phuket, Thailand. At this time, the soldier was attacked by a monkey and sustained minor injuries.
After the incident, measures were taken against the risk of infection and the soldier was evacuated to Japan. It is reported that his health condition is good.
The official statement noted that the incident did not affect the ship's mission and the operation is continuing according to plan.