Hindistanda əridilmiş dəmir işçilərin üzərinə töküldü -
Hindistanda metal zavodunda baş verən faciəvi hadisə nəticəsində səkkiz nəfər həyatını itirib, daha altı nəfər isə yaralanıb.
Bu barədə NDTV məlumat yayıb.
Bildirilib ki, hadisə Andhra Pradeş əyalətinin Vişaxapatnam şəhərində yerləşən metal fabrikində qeydə alınıb. Kranla daşınan 1600 dərəcə Selsi temperaturda əridilmiş dəmirin işçilərin üzərinə tökülməsi faciəyə səbəb olub.
Hadisə zamanı zavodda təhlükəsizlik prosedurlarının pozulub-pozulmadığı araşdırılır. Polis faktla bağlı istintaq başladıb.
“Press Trust of India”ya (PTI) açıqlama verən rəsmi nümayəndə 8 nəfərin öldüyünü, 6 nəfərin isə müxtəlif dərəcəli xəsarət aldığını bildirib.

В Индии расплавленное железо пролилось на рабочих -
В Индии в металловедущем заводе произошла трагедия, в результате которой погибли восемь человек, ещё шестеро получили ранения.
Об этом сообщил NDTV.
Отмечается, что инцидент произошёл на металлопроизводственном заводе в городе Вишакхапатнам штата Андхра-Прадеш. Падение расплавленного железа при температуре 1600 градусов Цельсия с крана на рабочих и стало причиной трагедии.
Во время происшествия проводится проверка соблюдения процедур безопасности на заводе. Полиция начала расследование по факту.
Официальный представитель, давший комментарий агентству "Press Trust of India" (PTI), сообщил о гибели 8 человек и получении различного рода травм 6 пострадавшими.