Hava pisləşəcək: güclü külək əsəcək
Aprelin 9-da Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, Ağstafa, Qazax, Gəncə, Mingəçevir, Bərdə, Tərtər, Ağdam, Kəlbəcər, Yevlax, Zərdab, Göyçay, Qusar, Balakən, Zaqatala, Şəki, Qax, Qəbələ, İsmayıllı, Şamaxı, Qobustan, Neftçala, Goranboy, Daşkəsən, Naftalanda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda əksər rayonlarda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.

Погода ухудшится: будет сильный ветер
9 апреля в Баку и на Абшеронском полуострове, а также в регионах объявлено желтое и оранжевое предупреждение в связи с ожидающейся ветреной погодой.
Medianews.az сообщает, что об этом информирует Государственная гидрометеорологическая служба. В сообщении говорится, что в Агстафе, Газахе, Гяндже, Мингечауре, Барде, Тертере, Агдаме, Кельбаджаре, Евлахе, Зардабе, Гёйчае, Кусаре, Балагане, Загатале, Шеки, Гахе, Габале, Исмайлы, Шемахе, Гобустане, Нефтчале, Горанбое, Дашкесане, Нафталане согласно оранжевому предупреждению, будет дуть северо-западный ветер со скоростью 20,8-28,4 м/с.
В Баку и на Абшеронском полуострове, а также в большинстве районов согласно желтому предупреждению будет дуть северо-западный ветер со скоростью 13,9-20,7 м/с.