Hava pisləşəcək: güclü külək əsəcək
Aprelin 9-da Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda bölgələrdə gözlənilən küləkli hava şəraiti ilə bağlı sarı və narıncı xəbərdarlıq edilib.
Medianews.az xəbər verir ki, bu barədə Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilib ki, Ağstafa, Qazax, Gəncə, Mingəçevir, Bərdə, Tərtər, Ağdam, Kəlbəcər, Yevlax, Zərdab, Göyçay, Qusar, Balakən, Zaqatala, Şəki, Qax, Qəbələ, İsmayıllı, Şamaxı, Qobustan, Neftçala, Goranboy, Daşkəsən, Naftalanda isə narıncı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 20.8-28.4 m/san-dək güclənəcək.
Bakıda və Abşeron yarımadasında, eyni zamanda əksər rayonlarda sarı xəbərdarlığa uyğun olaraq şimal-qərb küləyi əsəcək, küləyin sürəti 13.9-20.7 m/san təşkil edəcək.

The weather will worsen:
On April 9, a yellow and orange warning has been issued regarding windy weather conditions expected in Baku and the Absheron Peninsula, as well as in the regions.
Medianews.az reports that the State Hydrometeorological Service has released this information. It was stated that in Ağstafa, Qazakh, Ganja, Mingachevir, Barda, Tartar, Aghdam, Kalbajar, Yevlakh, Zardab, Goychay, Qusar, Balakan, Zagatala, Shaki, Gakh, Gabala, Ismayilli, Shamakhi, Gobustan, Neftchala, Goranboy, Dashkasan, and Naftalan, northwest winds will blow according to the orange warning, with wind speeds increasing up to 20.8-28.4 m/s.
In Baku and the Absheron Peninsula, as well as in most districts, northwest winds will blow according to the yellow warning, with wind speeds reaching 13.9-20.7 m/s.